Trzy pukty zostają w Zawierciu! Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 Cuprum Lubin.

Wiktoria Żesławska
Aluron CMC  Warta Zawiercie wygrywają z Cuprum Lubin 3:0. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Aluron CMC Warta Zawiercie wygrywają z Cuprum Lubin 3:0. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Wiktoria Żesławska
Tego brakowało wszystkim kibicom drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie - 10-punktowych przewag i pięknych asów serwisowych Mateusza Malinowskiego. Po kilku nieprzyjemnych porażkach, Jurajscy Rycerze pokonali 3:0 drużynę Cuprum Lubin. Trzy punkty zostają w hali na Blanowskiej w Zawierciu.

15 grudnia o 17:30 usłyszeliśmy pierwszy gwizdek na zawierciańskiej hali. Zaległe spotkanie zagrały drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie oraz Cuprum Lubin. Co w tym meczu ciekawe, na parkiecie było 8, a nie 6 Rycerzy, ponieważ po stronie drużyny przeciwnej byli Wojciech Ferens oraz Nikolay Penchev. Fenomenalna gra Aluronu, której brakowało chyba wszystkim fanom PlusLigi dała im zwycięstwo 3:0 nad Lubinem.

Walka do ostatnich sekund w pierwszym secie

Pierwsza piłka spotkania należała do byłego zawodnika Aluronu - Niko Pencheva. Większość pierwszej części spotkania Rycerze prowadzili co najmniej o 3 oczka. Przy stanie 10:6 o przerwę poprosił trener gości. Zawodnicy Cuprum nadrabiali straty dochodząc do remisu przy stanie 19:19. Przewagę Lubin osiągnął pod koniec seta doprowadzając do 21:20. Końcówka była pełna emocji, iedy walka toczyła się o każdy punkt. Remis utrzymywał się aż do stanu 23:23. Wygrany challenge Igora Kolakovica, który wykazał błąd gości i Aluron zwyciężył set 25:23.

Drugi set i 11 punktów przewagi

Wymiany błędów między drużynami, a dalej as Maliny i Aluron prowadził 4:1. Goście nie poddali się i wyrównali przy 4:4. Niedługo później odebrano im tę równowagę, a tablica pokazała 12:9 dla Zawiercia, a o czas poprosił trener Cuprum. Po przerwie gospodarze wyprowadzili sobie 9 punktowa przewagę! Wyniku 19:10 jeszcze nie było w tym spotkaniu. To była tylko formalność, która przypieczętował as Boćka na 24:14 i wygraną chwile później z 11 punktową przewagą.

Trzeci i ostatni set spotkania

Początek nie był łatwy, goście dobrze go zaczęli, lecz siatkarze Aluronu poradzili sobie z tym doprowadzając do prowadzenia przy 9:7. Odbili sobie to Lubinianie przy 11:10, co dało im niewielka przewagę. Gra była dużo bardziej wyrównana niż w poprzednim secie, drużyny odbierały sobie punkt za punktem. Kilka dobrych akcji i Zawiercie znów wróciło do sporej przewagi przy 18:13 po asie Garetta Muagututii. Rycerze zakończyli spotkanie w drugiej piłce meczowej z wynikiem 25:19.