Tygodniowy przegląd prasy 13.11.2022: Zawiercie, 6.11-12.11.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Zawiercia

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 6.11 do 12.11.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 6.11 do 12.11.2022 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zawiercia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 6.11 a 12.11.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Dofinansowania na ochronę zabytków. Parafie z Zawiercia i powiatu otrzymały łącznie ponad 200 tyś złotych”?

Przegląd tygodnia: Zawiercie, 13.11.2022. 6.11 - 12.11.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Dofinansowania na ochronę zabytków. Parafie z Zawiercia i powiatu otrzymały łącznie ponad 200 tyś złotych

Sześć parafii z regionu Zawiercia i powiatu otrzymało dofinansowania na ochronę zabytków w ramach otwartego konkursu wojewódzkiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane w roku 2022 przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa śląskiego. Zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Śląskiego w roku 2022 przyznano dotacje na zabytki w łącznej kwocie 2 mln zł.

📢 Te zamki i pałace odwiedzisz ZA DARMO! Akcja trwa tylko do końca listopada. Oto rezydencje królewskie, które warto zobaczyć

Już od 10 lat, w listopadzie, wszyscy chętni mają możliwość zwiedzania wybranych rezydencjach królewskich w całej Polsce za darmo! Wszystko w w ramach akcji "Darmowy listopad w rezydencjach królewskich", której organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zobaczcie, które zamki i pałace odwiedzicie za darmo! W naszej galerii prezentujemy także szczegóły odnośnie specjalnych wydarzeń i wystaw w każdej z 11 rezydencji, biorących udział w akcji!

📢 HOOOP SPOORT w Kroczycach. Warsztaty i zawody sportowe dla dzieci przeprowadzili olimpijczycy. Była radość i rywalizacja! [ZDJĘCIA]

Fundacja Klub Polskiej Lekkiej Atletyki, zorganizowała w hali sportowej w Kroczycach wyjątkowe warsztaty edukacyjno-sportowe HOOOP SPOORT, które poprowadził Paweł Januszewski, olimpijczyk i mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki oraz Sebastian Chmara, olimpijczyk i złoty medalista halowych mistrzostw świata i Europy w wieloboju. Wydarzenie odbyło się 8 listopada br. i zgromadziło uczniów z pięciu szkół podstawowych z regionu.

Tygodniowa prasówka 13.11.2022: 6.11-12.11.2022 Zawiercie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zawierciu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Gmina Szczekociny. Fatalny stan mostu nad torami w Przyłęku. Brakuje pieniędzy [ZDJĘCIA]

Gmina Szczekociny szuka pieniędzy na przeprowadzenie rewitalizacji wiaduktu drogowego w ciągu drogi gminnej nr 647004 S we wsi Przyłęk, który przebiega nad linią kolejowa nr 4 Grodzisk Mazowiecki – Zawiercie. Stan mostu jest tragiczny i zagraża bezpieczeństwu zarówno poruszającym się po wiadukcie jak i podróżnym kolei.

📢 Tak mieszka Paulina Smaszcz. Zajrzyj do domu byłej żony Macieja Kurzajewskiego. Luksusowe wnętrza robią wielkie wrażenie

Paulina Smaszcz to była żona Macieja Kurzajewskiego. Ostatnio zrobiło się o niej głośno, bo dziennikarz ogłosił, że zakochał się w Katarzynie Cichopek, a sama Smaszcz komentowała publicznie związek Izabeli Janachowskiej. Celebrytka nie szczędzi byłemu mężowi kąśliwych uwag, które regularnie zamieszcza w mediach społecznościowych. Na co dzień bizneswomen mieszka w przestronnym domu w Starej Miłosnej. Zobacz, w jakich wnętrzach czuje się najlepiej Paulina Smaszcz. Modny dwupoziomowy apartament robi ogromne wrażenie.

📢 WORD w Zawierciu. Ruszył remont placu manewrowego. Kiedy kursanci będą mogli przystąpić do pierwszych egzaminów?

WORD w Zawierciu Powiat zawierciański podpisał umowę na remont placu przy Zespole Szkół im. generała Józefa Bema w Zawierciu, który dzięki temu zmieni funkcję na plac manewrowy pod przyszłą filię WORD w Zawierciu. Na placu pojawili się już pracownicy i sprzęt budowlany. Pierwsze egzaminy mogłyby ruszyć po ukończeniu plac budowlanych, szacuje się, że będzie to czerwiec przyszłego roku.

📢 Zespół Szkół im. X. Dunikowskiego w Zawierciu obchodził 55 - lecie istnienia. Uroczysta gala odbyła się w MOK Zawiercie [ZDJECIA]

Zespół Szkół im. Xawerego Dunikowskiego uroczyście obchodził jubileusz 55 - lecia istnienia. Centrum wydarzeń była gala w MOK Zawiercie oraz spotkanie szkolnych przyjaciół po latach. Na uroczystości oprócz obecnej kadry pracowniczej szkoły i uczniów, nie zabrakło znamienitych gości, emerytowanych nauczycieli oraz absolwentów szkoły.

📢 Wernisaż AUTOPSY Pati Dubiel w Galerii Stara Łaźnia w Zawierciu. Zobacz nietuzinkowe dzieła ze szkła!

Galeria Stara Łaźnia w Zawierciu do końca roku zaprasza na wyjątkową wystawę dzieł ze szkła AUTOPSY, autorstwa Pati Dubiel. Autopsja jest dla artystki powrotem do tematów i wydarzeń z przeszłości, ale to spojrzenie z zupełnie innej perspektywy. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

📢 Tragiczny wypadek pod Kroczycami. Biznesmen odpowie przed sądem za śmiertelnie potrącenie 62-latki

12 lat więzienia grozi Pawłowi K., 36-letniemu biznesmenowi z powiatu zawierciańskiego. Mężczyzna w czerwcu śmiertelnie potrącił 62-letnią rowerzystkę w Hucie Szklanej w gminie Kroczyce. Sprawca, który prowadził bmw x6, uciekł z miejsca zdarzenia i przez dwa dni ukrywał się przed policją. Do wypadku prawdopodobnie by nie doszło, gdyby mężczyzna nie rozmawiał przez telefon...

📢 Narodowe Święto Niepodległości w Zawierciu i powiecie. Wspólnie uczcijmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - zapowiedź

Wspólnie uczcijmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To radosne święto narodowe, podczas którego warto, szczególnie młodemu pokoleniu przypominać o symbolach narodowych naszej historii i wielkich bohaterach. Szczegóły obchodzonych uroczystości w Zawierciu i powiecie, związanych z 104. rocznicą odzyskania niepodległości znajdziecie w GALERII.

📢 Historyczny występ Aluronu CMC Warty Zawiercie w Lidze Mistrzów. Mecz już w czwartek przeciw wicemistrzowi Turcji

Aluron CMC Warta Zawiercie po raz pierwszy w historii wystąpi w rozgrywkach Ligi Mistrzów CEV. Pierwszy mecz Jurajskich Rycerzy już w czwartek 10 listopada br. o godz. 18:00, w hali Centrum przy Alei Róż 3 w Dąbrowie Górniczej przeciwko Halkbank Ankara . Mieszkańcom miasta zostaną udostępnione nieodpłatnie autobusy ZKM Zawiercie, które zawiozą kibiców bezpośrednio przed halę Centrum.

📢 Trwają inwestycje drogowe w Ogrodzieńcu. Zapowiadane są kolejne. Czy palmy na rondzie znikną na zimę?

Gmina Ogrodzieniec realizuje zadanie pod nazwą: Ogrodzieniec - Serce Jury, poprawa jakości życia mieszkańców i odwiedzających turystów poprzez inwestycje w infrastrukturę drogową i wodociągową. Projekt dotyczy dróg zlokalizowanych na ulicach: Plac Wolności, Krótka, Nowy Świat, Elizy Orzeszkowej, Cmentarna II etap , Pagórkowa, Bonerów, wraz z chodnikami i parkingami na terenie Gminy Ogrodzieniec. Całościowy koszt zadania to niecałe 8,5 mln zł. O komentarz odnośnie realizowanych inwestycji poprosiliśmy Annę Pilarczyk, burmistrz Ogrodzieńca.

📢 Żarnowiec. Gmina inwestuje kompleksowo w budowę 32 instalacji fotowoltaicznych na swoim terenie. Dla oszczędności i ekologii

Gmina Żarnowiec w ramach projektu pod nazwą „Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej oraz stacjach głębinowych", wzbogaci się o 32 nowe fotowoltaiczne stacje energetyczne. Ma to zapewnić działania oszczędnościowe i proekologiczne na terenie gminy.

📢 Ogrodzieniec. Koncert Alicji Węgorzewskiej z okazji 30. rocznicy działalności artystycznej. WSTĘP WOLNY

Alicja Węgorzewska i Burmistrz Ogrodzieńca Anna Pilarczyk, zapraszają na uroczysty koncert, z okazji 30. rocznicy działalności artystycznej artystki, w hali sportowej w Ogrodzieńcu (Cementownia), przy ul. Elizy Orzeszkowej 13, 13 listopada br. o godz. 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

📢 „The Voice Senior”. To ona zasiądzie w jury muzycznego show dla seniorów. Kim jest Alicja Węgorzewska?

Jakiś czas temu Telewizja Polska potwierdziła zmiany w składzie jurorskim najnowszej edycji „The Voice Senior”. Jedną z nowych twarzy będzie Alicja Węgorzewska. Znana na całym świecie śpiewaczka będzie oceniać występy seniorów. Co wiemy o nowej jurorce muzycznego programu dla seniorów?

📢 Zdów. KGW Borowianki z drugim miejscem w ogólnopolskim konkursie „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka!"

Koło Gospodyń Wiejskich Borowianki w Zdowie, zajęło drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka!", organizowanym przez Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Prace konkursowe miały za zadanie odwoływać się do tradycji polskiej wsi oraz kojarzyć z codziennym życiem rolników.

📢 Uwaga! Wojsko wzywa rezerwistów na obowiązkowe ćwiczenia! Sprawdziliśmy, kiedy WKU może Cię wezwać do wojska!

Od kwietnia 2022 roku w Polsce odbywają się szkolenia rezerwy, które są obowiązkowe i każdy żołnierz rezerwowy musi się liczyć z możliwością powołania go do ćwiczeń wojskowych. Wezwania do stawienia się przed komisją Wojskowej Komendy Uzupełnień rozsyłane są do rezerwistów już od lutego tego roku. Obowiązkowe ćwiczenia wojskowe będą prowadzone cyklicznie do 2035 roku.

📢 Śląskie: nasze wydatki - tak dziś żyją rodziny. Na co wydajemy najwięcej pieniędzy? Czego jemy więcej, a czego mniej?

Jak żyje nam się dziś w Katowicach, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej? Ile wydajemy pieniędzy? GUS wziął pod lupę budżety gospodarstw domowych w województwie śląskim w 2021 roku. W efekcie okazało się m.in. że w prawie każdym z nich jest dziś telewizor, zwiększył się także odsetek tych rodzin, gdzie domownicy dysponują smartfonem. A co ze spożyciem mięsa i chleba? Jemy tych produktów więcej czy mniej?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie