Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu wygrali Finał Wojewódzki XXV Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

OPRAC.:
Bartosz Żołnierczyk
Drużyna z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu zwyciężyła w Finale Wojewódzkim XXV Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Policja Śląska
W minioną sobotę 20 maja br. w Zespole Szkół Samochodowych w Częstochowie przeprowadzony został Finał Wojewódzki XXV Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Do rywalizacji stanęli uczniowie z 9 śląskich szkół, którzy sprawdzili się m.in. w jeździe na motorowerze oraz Teście Stewarta samochodem osobowym. Najlepszą okazała się drużyna z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu, która wystąpi teraz w finale krajowym w dniach 13-14 czerwca 2023r. w Poznaniu.

Finał Wojewódzki XXV Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

W minioną sobotę 20 maja w Zespole Szkół Samochodowych w Częstochowie odbył się Finał Wojewódzki XXV edycji turnieju. Do rywalizacji stanęli uczniowie z 9 szkół województwa śląskiego, którzy sprawdzili się m.in. w sprawnościowej jeździe motorowerem to po torze przeszkód, Teście Stewarta samochodem osobowym, znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Zobaczcie zdjęcia z Turnieju:

-Najlepszą okazała się drużyna z ZSCKR w Żarnowcu, której zawodniczka zdobyła także nagrodę indywidualną - Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach za znajomość przepisów ruchu drogowego. Drugie miejsce zajęli uczniowie Technikum nr 10 w Częstochowie, a na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej - informuje zespół prasowy Policji Śląskiej.

Założenia turniejowych rozgrywek koncentrują się przede wszystkim na popularyzowaniu wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, jak również propagowaniu kulturalnych i bezpiecznych zachowań na drodze oraz rozpowszechnianiu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny organizowany jest przez Polski Związek Motorowy, Komendę Główną Policji, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.