Viret CMC Zawiercie - KSSPR Końskie 28:27

red
Viret CMC Zawiercie - KSSPR Końskie: Nieprawdopodobna pogoń i zwrot akcji w meczu piłkarzy ręcznych Viretu CMC. Podopieczni Krzysztofa Adamuszka wygrali, chociaż przegrywali już siedmioma bramkami!

Viret CMC Zawiercie - KSSPR Końskie 28:27 (9:12)
Kibice, którzy przyszli w niedzielę dopingować szczypiornistów z Zawiercia, z pewnością nie żałowali tej decyzji.

Gospodarze na początku spotkania nie przypominali Viretu CMC, który w łatwy sposób tracił kilka bramek z rzędu, by później gonić rywali.

Tym razem wynik „trzymał” przede wszystkim skuteczny Łukasz Szymański i to dzięki niemu zawiercianie remisowali po kwadransie 6:6.

Przyjezdni zdołali jednak odskoczyć zawiercianom, a duży wpływ miały na to nie tylko proste błędy i nieskuteczność przed bramką rywali, ale także dwuminutowe kary.

Dwa gole zanotował skrzydłowy Kacper Szczepanik, a trzy dorzucił w końcowych minutach Rafał Jamioł i to zawodnicy z Końskich schodzili na przerwę, prowadząc.

Po zmianie stron gra gospodarzy nie napawała optymizmem. Po rzucie Jamioła w 42. minucie, to przyjezdni prowadzili różnicą aż siedmiu bramek (14:21).

Od tego momentu zawiercianie, motywowani przez trenera Krzysztofa Adamuszka, rozpoczęli jednak odrabianie strat.

Ważne gole zdobywali Sergiusz Zagała i Tomasz Fugiel, a świetnie między słupkami spisywał się Rafał Ratuszniak.

Pięć bramek w 18 minut rzucił z kolei bohater tego spotkania Artur Makaruk, który zanotował też decydujące trafienie w ostatnich sekundach spotkania!

Tym samym gospodarze dokonali wręcz niemożliwego i w niebywały sposób odwrócili losy tego dramatycznego spotkania.

Viret: Ratuszniak, Mentel - Makaruk 8, Fugiel 7, Biernacki 5, Szymański 4, S. Zagała 3, I. Zagała 1, Kapral, Bugaj, Komalski, Nowak.
KSSPR: Wnuk, Szot - Jamioł 8, T. Napierała 6, Szczepanik 5, Bąk 4, Pilarski 2, Matyjasik 2, Mastaler, Słonicki.
Kary: 16:4 min.
Sędziowali: Gnyszka - Stonoga (Ozimek)