Viret CMC Zawiercie - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:34. Zawiercianie kończą rok porażką

DRAPA
Damian Kapral w ataku na bramkę rywali.
Damian Kapral w ataku na bramkę rywali. Patryk Drabek
Szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie przegrali w ostatnim w tym roku spotkaniu pierwszej ligi.

Podopieczni Marka Kąpy radzili sobie całkiem nieźle w premierowej odsłonie i prowadzili nawet trzema bramkami. Ostatecznie obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku remisowym, lecz w drugiej połowie gospodarze stracili Marcina Komalskiego (kontuzja) oraz Krzysztofa Kurełka (czerwona kartka) i te osłabienia okazały się decydujące dla losów pojedynku.

Viret CMC Zawiercie - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:34 (16:16)
Viret CMC: Kruk, M. Nowak - Kurełek 6, Kąpa 4, K. Nowak 4, Komalski 3, Kapral 3, S. Zagała 3, Bugaj 2, I. Zagała 1, Ogorzelec 1, Kubisztal 1, Borowiec.

Tymczasem tenisiści stołowi Viretu CMC wygrali u siebie z drużyną SKS Luks Nowogames Nysa 8:2 i odzyskali pierwsze miejsce w II lidze. Punkty zdobywali Marcin Piotrowski (2,5), Łukasz Gołda (1,5), Jędrzej Małolepszy (1,5), Łukasz Szata (1,5) i Tadeusz Piotrowski (1).

Więcej o sporcie w powiecie zawierciańskim przeczytasz w piątkowym Tygodniku Powiatowym w Zawierciu.