Viret CMC Zawiercie przegrywa z rywalami z Kielc

PM
Viret CMC Zawiercie świetnie spisywał się w rozgrywkach grupy mistrzowskiej II ligi piłki ręcznej. Zawiercianie byli nie do zatrzymania. W sobotę, 13 kwietnia, na drodze do trzech punktów stanął jednak AZS UJK Społem Kielce. Mecz skończył się wygraną kielczan 33:29.

W sobotę, 13 kwietnia, rozegrane zostało kolejne spotkanie II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Viret CMC Zawiercie zmierzył się we własnej hali z AZS UJK Społem Kielce. Zawiercianie do tej pory świetnie spisywali się w rozgrywkach grupy mistrzowskiej. Wygrali cztery z pięciu spotkań.

Wydawało się, że sobotnie spotkanie również zakończy się wygraną zawierciańskich szczypiornistów. Viret CMC Zawiercie po 10 minutach gry zdołał odskoczyć rywalom na różnicę dwóch bramek. AZS UJK Społem Kielce zdołał jednak doprowadzić do wyrównania wyniku (10:10), a na przerwę schodził z jednobramkową przewagę (17:16).

Druga połowa spotkania także była bardzo wyrównana. Chociaż kielczanie na moment wyszli na trzybramkowe prowadzenie, to Viret doprowadził do remisu (29:29). Sędziowie podejmowali wiele kontrowersyjnych decyzji, które wybijały zawodników z Zawiercia z rytmu. Mecz zakończył się wygraną AZS UJK Społem Kielce, 32:29.

Warto dodać, że podczas meczu Łukasz Konarski otrzymał specjalną pamiątkową statuetkę. W ten sposób klub podziękował za wsparcie rozwoju piłki ręcznej w mieście.

Viret CMC Zawiercie - AZS UJK Społem Kielce 29:33 (16:17)