Viret CMC Zawiercie - SPR Wisła Sandomierz. Wygrana drużyny z Zawiercia!

Wiktoria Żesławska
Fotografia Paula Sobota
Zawodnicy Viret CMC Zawiercie zapewnili swoim kibicom wspaniałe widowisko! Choć mogli obejrzeć mecz jedynie online, to na pewno nie brakowało emocji, gdyż jeszcze do dwóch minut przed końcem meczu, to goście wygrywali. Nie od dziś jednak wiadomo, że Zawiercianie się nie poddają.

- Gdyby Alfred Hitchcock żył, to pewnie inspiracją byłyby dla niego mecze Viretu CMC Zawiercie. Dziś zobaczyliśmy bowiem kolejny dreszczowiec - czytamy na stronie klubu.

Zacięta walka z drużyną Wisła Sandomierz

W niedzielę, 22 listopada, drużyna Viret CMC Zawiercie zmierzyła się w zawierciańskiej hali z Wisłą Sandomierz. Mecz był transmitowany online, gdyż spotkania wciąż odbywają się bez udziału publiczności. Mimo to, emocji nie brakowało, gdyż spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Choć goście dość szybko zapewnili sobie przewagę, nie trwało to długo. Gospodarze mogli przegrywać do przerwy różnicą czterech trafień, ale rzut karny obronił Marcin Teterycz.

W drugiej połowie spotkania goście nie chcieli stracić swojego prowadzenia. Zawodnicy viretu robili jednak wszystko, by skutecznie ich pozbawić przewagi. Przy wyniku 19:19 można było z jednej strony odetchnąć z ulgą, a z drugiej przygotować się na kolejna dawkę emocji. Kiedy do końca meczu zostały dwie minuty, goście mieli aż 3 punktową przewagę. To jednak wciąż nic straconego. na 10 sekund przed końcem meczu, Jakub Romian, zdobył wyrównującą walkę! O wyniku meczu zadecydowały rzuty karne.

Wygrana Viretu

Po wyrównaniu w ostatnich sekundach, zawodnicy przystąpili do rzutów karnych. To właśnie one zapewniły szczypiornistom z Zawiercia zwycięstwo. Wygrali 5:4 i zdobyli kolejne dwa punkty!

Viret CMC Zawiercie - SPR Wisła Sandomierz 24:24 (12:15), karne: 5:4.

Viret CMC: Jarosz, Teterycz - Kapral 6, Romian 3, S. Zagała 3, Kurzawa 3, Danysz 3, Cegłowski 3, Szeląg 2, I. Zagała 1, Matysek, Bugaj, Wójcik, Jałowiecki, Makaruk. Trener: Mariusz Szczygieł.

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Kabata 7, Skuciński 5, Białkowski 4, Malinowski 3, Rusin 2, Werstler 2, Szklarski 1, Pawelczyk, Kozioł, Statuch, Rewera. Trener: Adam Węgrzynowski.