Viret CMC Zawiercie wygrywa w Kielcach. Utrzymuje pozycję wicelidera tabeli

PM
Viret CMC Zawiercie
Viret CMC Zawiercie nadal dobrze spisuje się w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej mężczyzn. W sobotę, 12 stycznia, dopisał na swoje konto kolejny komplet punktów.

W sobotę, 12 stycznia, na Viret CMC Zawiercie czekało wyjazdowe spotkanie. Zawierciańscy szczypiorniści zmierzyli się z AZS Politechnika Świętokrzyska. To drużyna, która w tym sezonie nie zdobyła ani jednego punktu. Kielecki zespół nie sprawił niespodzianki i nie zagroził zwycięstwu Viretu.

AZS Politechnika Świętokrzyska - Viret CMC Zawiercie 32:19

Po pierwszej połowie na tablicy wyników utrzymywał się wynik 11:16. Po przerwie zawiercianie jeszcze bardziej zwiększyli swoją przewagę. Mecz skończył się wygraną Viretu, 32:19. Najwięcej bramek zdobył Michał Bednarczyk, który do bramki rywali trafiał 6 razy. Po 5 bramek zdobyli Igor Zagała, Sergiusz Zagała i Mateusz Bugaj.

- To spotkanie ułożyło się dla nas bardzo dobrze. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale biorąc pod uwagę, że był to pierwszy ligowy mecz po przerwie świąteczno-noworocznej, to jestem zadowolony z moich zawodników - podkreśla Mariusz Szczygieł, trener Viretu CMC Zawiercie.

WOŚP 2019 w Zawierciu. Wylicytuj koszulkę i piłkę od Viret CMC Zawiercie

W niedzielę, 13 stycznia, odbędzie się finał WOŚP 2019 w Zawierciu. Licytacje odbywać będą się w hali sportowej przy ulicy Blanowskiej. Viret CMC Zawiercie przekazał na ten cel koszulkę meczową z podpisami zawodników Viretu CMC Zawiercie oraz piłkę z podpisami zawodników. Licytacje gadżetów od Viretu rozpoczną się około godz. 17.