Viret CMC Zawiercie wygrywa we własnej hali i zostaje z kompletem punktów!

Wiktoria Żesławska
Fotografia Paula Sobota
Za nami kolejne widowisko sportowe - w środę, 11 listopada, zawodnicy Viret CMC Zawiercie zmierzyli się z drużyną Unimetal recykling MTS Chrzanów. Szczypiorniści Viretu zapewnili sobie emocjonujące zwycięstwo, pozostawiając punkty w Zawierciu.

Emocjonujący pojedynek

W środę, 11 listopada o godzinie 18:00 na hali przy Blanowskiej w Zawierciu, szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie zmierzyli się z drużyną z Chrzanowa. Początek meczu nie był łatwy, przyjezdni zawodnicy dość szybko ustanowili sobie przewagę 3:0. Na szczęście, dzięki Damianowi Kapralowi, szybko udało się wyrównać wynik. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, drużyny walczyły o każdy punkt. Aż do przerwy utrzymywało się prowadzenie po stronie zawodników z Chrzanowa.

Druga połowa od początku należała do gospodarzy. Już w 41.minucie zawodnicy Viretu, wypracowali sobie prowadzenie 21:15! Nie zniechęciło to przeciwników, którzy dość szybko zareagowali na to prowadzenie. Serię bramek dał swojej drużynie zawodnik Viretu - Marcin Kurzawa. Do samego końca była to zacięta walka o każdy punkt - remis utrzymywał się aż do 2 minut przed końcem meczu. Wtedy, decydującą bramkę dla Zawiercia trafił Artur Makaruk. Dało to Viretowi zwycięstwo z kompletem punktów.

Mecz bez udziału publiczności

Oczywiście, z powodów epidemiologicznych, mecz odbył się bez udziału publiczności. Jednak był transmitowany online, co umożliwiło kibicom śledzenie zmagań przed monitorami. To było fantastyczne widowisko sportowe, nawet oglądając je z własnego domu.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe