Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Ogrodzieńcu ruszył Uniwersytet Trzeciego Wieku

ZM
Rok akademicki już się rozpoczął, wobec czego studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu zaczynają naukę. Wykłady odbywać się będą w czwartki co dwa tygodnie. Pierwszy wykład już 18 października.

HARMONOGRAM
18.10. "Skuteczna komunikacja w sytuacjach konfliktowych" – wykład prof. dr hab. Jadwiga Stawnicka, wykładowca w Katedrze Pedagogiki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, językoznawca, autorka ponad 120 artykułów i 5 monografii naukowych z dziedziny językoznawstwa.
25.10. „Rośliny dla zdrowia i ozdoby” - red. Piotr Kardasz, dziennikarz ekolog, pedagog. Autor programów przyrodniczych w Radiu eM i TVS. Publicysta, autor filmów i szeregu książek przyrodniczych. Autor patentów i technologii ekologicznej IZOLING, nagrodzonej złotym medalem na EUREKA 2002 w Brukseli, Radny Rady Miejskiej w Bytomiu w kadencji 2006-2010. Przewodniczący Komisji Komunalnej i Spraw Lokalowych i Wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia, Ochrony Środowiska i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Bytomiu. W Radzie Miejskiej obecnie Przewodniczący Komisji Komunalnej i Spraw Lokalowych i Wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia, Ochrony Środowiska i Spraw Społecznych. Członek Rady Programowej TVP.
08.11. „Kręgosłup okiem fizjoterapeuty- profilaktyka i rehabilitacja” - dr n. med. Krzysztof Suszyński, fizjoterapeuta, nauczyciel akademicki, laureat nagród i wyróżnień naukowych oraz akademickich. Od wielu lat należy do zespołu, kompleksowo zajmującego się schorzeniami kręgosłupa. We współpracy z wybitnymi neurochirurgami i anestezjologami zajmuję sie rehabilitacją oraz profilaktyką bólów kręgosłupa.
22.11. „Darowizna i spadkobranie na gruncie prawa cywilnego” - dr Tomasz Sadowski, radca prawny. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Prawa i Administracji w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
06.12. Dlaczego dzieci „uciekają” rodzicom? – młodzież „oszukująca”… - prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko, pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Pedagogiki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Pedagog i socjolog, dyrektor Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

20.12. „Człowiek wobec trudnych sytuacji życia codziennego, czyli jak udzielić pierwszej pomocy” - dr n. med. Radosław Marciniak, lekarz w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Szpital Kliniczny w Zabrzu.

10.01.2013 „Maria Skłodowska-Curie – kobieta niezwykła” - dr Małgorzata Wójcik – Dudek, adiunkt w Zakładzie Dydaktyki Literatury w Katedrze Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej. Zajmuje się dydaktyką literatury i literaturą dla dzieci i młodzieży, prowadzi również warsztaty teatralne.

24.01. „Jak sobie radzić z bólem stawów? – schorzenia reumatologiczne” - dr n. med. Anna Famuła, pracownik naukowo-dydaktyczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, w Katedrze Fizjoterapii.
07.02. „Strategie radzenia sobie z chorobą, a stan emocjonalny” - dr Ewa Gwozdecka – Wolniaszek, pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Pedagogiki w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Adiunkt w Zakładzie Psychologii Zdrowia i Jakości Życia.
21.02. „Antybiotyki – zwycięstwo czy klęska człowieka w walce z bakteriami?” - dr n. med. Danuta Idzik, adiunkt Katedry i Zakładu Mikrobiologii Wydziału Farmaceutycznego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. „Antybiotyki – zwycięstwo czy klęska człowieka w walce z bakteriami?”

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto