Warta Zawiercie przegrała w Tychach

PM
Za nami 23. kolejka IV ligi piłki nożnej. Warta Zawiercie zmierzyła się w niej z rezerwami GKS Tychy.

W sobotę (15.04) Warta Zawiercie rozegrała kolejne wyjazdowe spotkanie. Tym razem jej rywalem został GKS II Tychy.

Zawiercianie byli stawiani w roli zdecydowanego faworyta. Przed 23. kolejką IV ligi (grupa śląska) zajmowała trzecie miejsce w ligowej tabeli, a w poprzedniej kolejce poradziła sobie z RKS Grodziec (4:2). Rezerwy GKS Tychy zajmowały natomiast dopiero czternastą lokatę.

Spotkanie zakończyło się sporą niespodzianką. GKS II Tychy prowadzenie objął już w 12 minucie spotkania. Wynik meczu otworzył Piotr Kokoszka. Do przerwy utrzymywał się wynik 1:0.

Warta Zawiercie do wyrównania doprowadziła dopiero w 55 minucie spotkania. Bramkarza rywali pokonał Filip Wiśniewski. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 60 minucie bramkę dla GKS II Tychy zdobył Dawid Błanik. Gospodarze przypieczętowali swoje zwycięstwo w doliczonym czasie gry. Spotkanie zakończyło się wygraną GKS II Tychy 3:1.

Szanse Warty Zawiercie na awans do III ligi zaczynają coraz bardziej maleć. Zawiercianie nadal zajmują trzecie miejsce w tabeli. Do Gwarku Tarnowskie Góry tracą już jedenaście punktów.

Kolejne spotkanie zawierciański zespół rozegra na własnym boisku. Rywalem Warty zostanie MKS Myszków. Początek meczu w środę, 19 kwietnia, o godzinie 17.30.

GKS II Tychy - Warta Zawiercie 3:1 (1:0)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0