Warta Zawiercie - Raków II Częstochowa 3:2 ZDJĘCIA

PM
Agnieszka Seweryn/KP Warta Zawiercie
Warta Zawiercie dopisała na swoje konto kolejne ligowe zwycięstwo. Tym razem pokonała Raków II Częstochowa. Zobaczcie zdjęcia.

W sobotę, 10 maja, rozegrana została kolejna kolejka IV ligi (grupa śląska I). Warta Zawiercie zmierzyła się w niej na własnym obiekcie z rezerwami Rakowa Częstochowa.

Zawiercianie szybko objęli prowadzenie. Już w 10 minucie meczu bramkę otwierającą wynik zdobył Marcin Smarzyński. Zawodnik Warty podwyższył prowadzenie swojego zespołu w 20 minucie. Trzy minuty później Raków zdołał zdobyć bramkę kontaktową. Na listę strzelców wpisał się Adam Czerkas.

W 58 minucie było już 3:1. Bramkarza rywali ponownie pokonał Marcin Smarzyński, który w sobotnim meczu zanotował hat-trika. Raków II Częstochowa próbował jeszcze "urwać" punkty przeciwnikowi. W 68 minucie straty częstochowian zmniejszył Danian Pavlas. Mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Warta Zawiercie jest wiceliderem tabeli. Na swoim koncie ma 50 punktów. Do lidera - Polonii Bytom - traci 15 punktów. Ma jednak rozegrany o jeden mecz mniej niż rywale. Zaległe spotkanie z Polonią Poraj rozegrane zostanie w środę, 15 maja, o godzinie 17.30. Mecz odbędzie się na stadionie 1000-lecie Państwa Polskiego w Zawierciu. Wstęp bezpłatny.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0