Warta Zawiercie - Ruch II Chorzów 2:0 [ZDJĘCIA]

PM
Warta Zawiercie - Ruch II Chorzów: W sobotę Warta Zawiercie zadebiutowała w IV lidze. W pierwszym meczu pokonała na własnym boisku rezerwy Ruchu Chorzów.

Warta Zawiercie zainaugurowała rozrywki w IV lidze. W swoim pierwszym meczu zmierzyła się z rezerwami Ruchu Chorzów. Spadkowicz z III ligi przez wiele osób stawiany był w roli faworyta spotkania. Zawiercianie postawili rywalom ciężkie warunki. To właśnie gospodarze przeważali na boisku i częściej stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwników.

Wynik mogli otworzyć już w 3 minucie gry. Zbyt lekki strzał oddał wtedy Rafał Nowak. Piłka nieznacznie minęła bramkę strzeżoną przez Jakuba Miszczuka. Dwie minuty później uderzał Bartosz Zachara, ale ponownie zabrakło celności.

W 12 minucie gry celny strzał Macieja Wolnego obronił Jakub Miszczuk. Bramkarz Ruchu obronił również strzał Rafała Nowaka.

Pod bramką przyjezdnych zrobiło się gorąco w 19 minucie spotkania. Świetnym prostopadłym podaniem popisał się wtedy Maciej Wolny. Piłka trafiła do Bartosza Zachary, który posłał ją tuż obok słupka.

Rywale uaktywnili się dopiero około 30 minuty gry. Pierwszy strzał rywali obronił Artur Tomanek. Chwilę później piłkę nad poprzeczkę posłał Kamil Słoma. W 45 minucie po raz kolejny na wysokości zadania stanął Artur Tomanek, który wybił piłkę nad poprzeczkę.

Druga połowa gry to w dalszym ciągu przewaga zawierciańskiego klubu. Gospodarze mogli zdobyć bramkę w 49 minucie. Maciej Wolny trafił jednak w bramkarza.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Zawierciu na bramkę musieli poczekać do 53 minuty spotkania. Piłkę w środku pola wywalczył Rafał Nowak, który natychmiast odegrał ją do Macieja Wolnego. Zawodnik Warty zdecydował się na podanie do Bartosza Zachary, który pewnym strzałem pokonał Jakuba Miszczuka.

Trzy minuty później było już 2:0. Na listę strzelców wpisał się Rafał Nowak.

W 64 minucie w poprzeczkę trafił Patryk Grim. Dziesięć minut później pomylił się Maciej Wolny, który posłał piłkę tuż nad bramką Ruchu.

W 78 minucie gry po raz kolejny Warta Zawiercie miała szansę na zdobycie bramki. Maciej Wolny zmylił bramkarza i mógł oddać strzał na pustą bramkę. Zbyt długo zwlekał z decyzją i uderzenie zablokował jeden z obrońców Ruchu Chorzów.

Spotkanie zakończyło się wygraną Warty Zawiercie, 2:0. Po sobotniej wygranej zawiercianie zajmują trzecie miejsce w tabeli. Wyprzedzają ich zawodnicy MKS Myszków oraz Gwarka Tarnowskie Góry.

Kolejne spotkanie już w środę, 17 sierpnia. Warta zmierzy się na własnym boisku z KS Panki. Początek meczu o 18.

Warta Zawiercie - Ruch II Chorzów 2:0 (0:0)