Warta Zawiercie - Zieloni Żarki 5:4

PM
Warta Zawiercie - Zieloni Żarki 5:4.
Warta Zawiercie - Zieloni Żarki 5:4: Środowy mecz kontrolny przyniósł ze sobą aż dziewięć bramek. Chociaż Warta prowadziła już różnicą trzech bramek, to o jej zwycięstwie zadecydowały dopiero ostatnie minuty gry.

Sparingi z Zielonymi Żarki są jednym ze stałych punktów każdego okresu przygotowawczego Warty Zawiercie. Nie inaczej było w tym roku. W środowe popołudnie oba zespoły zmierzyły się ze sobą na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Zawierciu.

Pierwsza połowa to świetna skuteczność zawiercian, którzy do przerwy prowadzili już 3:0. Wynik meczu otworzył Sebastian Radosz. Następnie błąd popełnił jeden z zawodników z Żarek, który zanotował trafienie samobójcze. Jeszcze przed końcem pierwszej części gry po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sebastian Radosz.

Po przerwie coś zacięło się w grze Warty Zawiercie. Chociaż bramkarza rywali pokonał jeden z zawodników testowanych, to zawiercianie pozwolili strzelić swoim rywalom aż cztery bramki. Tym samym Zieloni Żarki doprowadzili do wyrównania rezultatu (4:4). Dopiero gol zdobyty przez Michała Mąkę bezpośrednio z rzutu wolnego pozwolił gospodarzom przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.