Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

WOŚP w powiecie zawierciańskim: w sumie zebrano blisko 130 tysięcy złotych. Wszyscy spisali się na medal

Wiktoria Żesławska
Wiktoria Żesławska
Wiktoria Żesławska
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała i w tym roku dla wszystkich potrzebujących. W całej Polsce na ulice wyszli wolontariusze, którzy kwestowali i rozdawali tradycyjne już wośp-owe naklejki serca. Zobaczcie, ile udało się zebrać pieniędzy dla WOŚP w powiecie zawierciańskim.

Rekord padł w Zawierciu

Podczas 29.finału WOŚP w Zawierciu padł rekord. Udało się zebrać blisko 86 tysięcy złotych! Na ulice Zawiercia wyszło aż 70 wolontariuszy, a w zbiórki zaangażowało się wiele miejsc w Zawierciu. Do lodowatej wody weszły także morsy - jednocześnie wspierając ten zupełnie inny niż zwykle finał. Na Allegro sztabu pojawiło się wiele ciekawych licytacji, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Także i tutaj zawierciański sztab odnotował swój kolejny sukces - unikalna koszulka z autografami zawodników Aluron CMC Warta Zawiercie została wylicytowana za 1675 złotych.

- Wolontariusze, osoby pracujące w sztabie i mieszkańcy spisali się na medal, za co dziękuję. W tym trudnym czasie udało nam się wspólnie przygotować wyjątkowy finał. Dziękuję także lokalnym firmom z branży gastronomicznej oraz wszystkim instytucjom, które grały razem z nami. Nie chcę nikogo pominąć i dlatego specjalne podziękowania opublikujemy niebawem na Facebooku Miasto Zawiercie. Cieszymy się, że mieszkańcom przypadła do gustu gra miejska i niebawem poinformujemy o sposobie odebrania specjalnych niespodzianek. Już myślimy o kolejnej grze, tym razem na Dzień Kobiet - podsumowuje Patryk Drabek, szef sztabu WOŚP w Zawierciu.

Wolontariusze kwestowali w Szczekocinach

W powiecie zawierciańskim, także w Szczekocinach można było spotkać wielu wolontariuszy. Powędrowali nawet do Irządz,Rokitna, czy miejscowości Goleniowy. Sztab w Szczekocinach zebrał aż 14 wolontariuszy, a Miejski Ośrodek Kultury przygotował szereg atrakcji online.

- Uważam, że tegoroczny finał był inny niż wszystkie. Zwracaliśmy dużą uwagę na bezpieczeństwo - mieliśmy mniej wolontariuszy niż zwykle. W tym roku było ich 14. Wszystkie atrakcje przeniesione zostały do internetu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Szczekocinach przygotował cały program. W sumie zebraliśmy ponad 14 tysięcy złotych - mówi Mariusz Grzelka, szef sztabu Szczekociny.

Kwestowała także Poręba

Sztab WOŚP w Porębie postarał się w tym roku o szereg ciekawych, muzycznych występów online. Na specjalnej stronie na Facebook'u zorganizowano szereg licytacji, a na ulice wyszli wolontariusze - w sumie zebrano ponad 29 tysięcy złotych! Wylicytować można było na przykład lot ultralekkim samolotem nad Porębą. Podczas transmisji live, zgodnie z tradycją, wypuszczono tzw. światełko do nieba. Na terenie gminy kwestowało 15 wolontariuszy, a puszki umieszczono także w wielu sklepach.

Zaangażowała się także gmina Żarnowiec

W Żarnowcu, wraz z puszkami na ulicach pokazało się 15 wolontariuszy. Jak przyznaje Justyna Dąbrowska, szef sztabu WOŚP w Żarnowcu, mieszkańcy byli hojni - zebrano blisko 20 tysięcy złotych! Ze względu na to, iż w dniu finału była niedziela handlowa, wolontariusze kwestowali przy sklepach, gdzie było sporo hojnych klientów. Mieszkańcy, mogli także na Facebook'u zakupić za dowolną kwotę gadżety przekazane od fundacji, takie jak breloczki, czy skarpetki. Pomimo, iż nie mogły w tym roku odbywać się tradycyjne atrakcje, udało się wspomóc fundację.

29.finał WOŚP w Polsce

Podczas poniedziałkowej konferencji Jurek Owsiak poinformował, iż na koncie fundacji jest już 24 626 924 zł. Ostateczna kwota będzie znana dopiero na początku kwietnia 2021 roku. Wiele z licytacji wciąż trwa, a liczenie może zająć jeszcze sporo czasu. Jedno jest pewne - pomimo naprawdę trudnych czasów, wielu ograniczeń i obostrzeń, udało się zebrać ogromną kwotę. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany jest dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy.

- Nawet, gdyby ta suma miała się zatrzymać, to już moglibyśmy zrealizować wszystkie pomysły, o których mówiliśmy. Już teraz możemy powiedzieć, że za te pieniądze zrealizujemy po raz kolejny zakup najnowocześniejszych urządzeń. Jesteśmy absolutnie w lidze europejskiej, chcemy być w lidze światowej. 13 lat temu graliśmy dla laryngologii i ten sprzęt po prostu się zużył. System niestety nie przewiduje, żeby go odnowić. Czuwać nad tym, aby co parę lat kupować nowe urządzenia - mówił Jurek Owsiak w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej, podsumowującej 29. Finał WOŚP.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto