MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wybieramy się na bal. Sprawdź, o czym musisz pamiętać!

Patryk Drabek
fot. arch. naszemiasto.pl
Impreza, bal, zabawa karnawałowa. Jak zwał, tak zwał. Dla jednych niekończąca się przyjemność, dla innych orka na ugorze. Stajemy po stronie tych drugich i radzimy, o czym należy pamiętać.

Zaczynamy operację „bal karnawałowy”. Dla tych, którzy cenią sobie imprezy organizowane przez gminne ośrodki kultury wypatrzyliśmy trzy kuszące oferty. Pierwsza pochodzi z Włodowic, a konkretnie z tamtejszego GOK-u, gdzie zabawa karnawałowa odbędzie się 12 lutego (godz. 20),. Zagra tam Wiesław Foryś, a wejście na imprezę zmusi nas do sięgnięcia głębiej do portfela. Jak głęboko? Szczegóły pod nr tel. 34 315 30 40.

W gminie Ogrodzieniec, a dokładnie w budynku Remizy OSP w Ogrodzieńcu na zabawę karnawałową z zespołem Sonet (29 stycznia, godz. 19.30) zapraszają natomiast rodzice i opiekunowie członków Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ogrodzieniec. Szczegóły, a przede wszystkim koszty poznamy, dzwoniąc pod nr tel. 666 193 540.

Do tego dodajmy jeszcze, że w gminie Łazy organizowane będą dwa bale. Jeden przez uczniów ZS nr 1 (12 lutego), a drugi przez sekcję emerytów ZNP (19 lutego).

Zakładamy, że już wiemy gdzie i z kim idziemy. Teraz trzeba się zatroszczyć o to, by nasze wygibasy na parkiecie nie przyniosły nam wstydu, który ciągnąłby się za nami aż do przyszłorocznej zabawy. Telefon do przyjaciela? Jeśli to nie Rafał Maserak, to odradzamy. Pytamy ekspertkę, Justynę Gajdę-Sieradzką ze Szkoły Tańca EU4YA w Zawierciu. Mamy kilka dni do balu, umiemy tylko podpierać ściany, proszę ratować...

- Pamiętajmy, że ten rodzaj aktywności ruchowej ma dostarczyć nam pozytywnej energii, swobody w tańcu z różnymi partnerami lub partnerkami i oczywiście umiejętności ruchowych. Tego wszystkiego dostarczyć może np. salsa kubańska, która jest tańcem niezwykle radosnym i ekspresyjnym wywodzącym się, jak sama nazwa wskazuje z rejonu Wysp Karaibskich, a dokładniej z Kuby. Energiczna muzyka, rodem z Dirty Dancing głęboko zakorzeniona w tamtejszych klimatach jest doskonałą okazją do rozpoczęcia przygody z tańcem. ,,Salsa Cubana” dodaje energii i poprawia kondycję fizyczną - zachęca pani instruktor.

- Ponadto figury tańczone w salsie, takie jak m.in. Balsero, Cocacola i Sombrero wykorzystamy w tańcu użytkowym, tańcząc do muzyki o podobnym rytmie. Nasz taniec nie będzie wtedy monotonny i wyzwoli na pewno wiele pozytywnej energii - podkreśla Justyna Gajda - Sieradzka.

Kilkudniowy „romans” z salsą poskutkował i mamy teraz duże szanse, by stać się królowymi/ królami parkietu. Jest jednak jeszcze jeden drobiazg, oczywiście oprócz stroju, który czeka tylko na to, aż go na siebie włożymy. Fura jest, komóra też, ale co z fryzurą?! Tu z pomocą przychodzi nam technik fryzjerstwa z Zawiercia, Łukasz Łągiewka.

- Jeśli chodzi o karnawał 2011, to dominować będą luźne fryzury - delikatne fale bądź jakieś loki. Wiele zależy jednak od typu urody czy też kreacji, a poza tym fryzura musi współgrać z naszą osobowością. W przypadku kobiet całokształt tworzą włosy, a do tego m.in. makijaż i dodatki. Klientka powinna powiedzieć czego oczekuje, ponieważ to właśnie wspólnymi siłami można utworzyć najciekawsze fryzury - zaznacza fryzjer.

- Jeśli chodzi o panów, to trudno o duże pole do manewru ze względu na to, że mają zazwyczaj krótkie włosy. Jeśli są jednak trochę dłuższe, to nadają się do stylizacji. A więc korzystamy wtedy z past, gum czy żeli. Im więcej zabawy, tym fajniejszy efekt. Jak wszędzie, należy jednak też pamiętać o umiarze - podkreśla Łukasz Łągiewka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto