Za nami VIII ogólnopolskie mistrzostwa policji w biegach przełajowych im. sierż. G. Załogi [WIDEO]

Patryk Drabek
Ponad 300 osób pobiegło, by uczcić pamięć zastrzelonego podczas służby sierżanta Grzegorza Załogi. W ósmej edycji biegu w miejscowości Hutki-Kanki wzięli udział uczniowie szkół mundurowych oraz policjanci.

Pochodzący z Hutek-Kanek w gminie Łazy sierżant Grzegorz Załoga podczas pełnienia służby w Będzinie został śmiertelnie postrzelony, ścigając przestępców. Policjanci z całej Polski już od ośmiu lat pokazują, że pamiętają o tragicznie zmarłym funkcjonariuszu.

W tym roku przewidziano trzy dystanse biegu przełajowego. Młodzicy pokonali 2 kilometry, kobiety 4 kilometry, natomiast mężczyźni 6 kilometrów. Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.

W biegu głównym wygrał Maciej Wojciechowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, który 6 kilometrów pokonał w 23 minuty i 5 sekund. Drugi był Jacek Michulec (KPP Żywiec), a trzeci Mateusz Kazek (Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Ewa Bugdo (Straż miejska w Gliwicach), dystansując Marzenę Pląder (SP Katowice) oraz Aleksandrę Saraceń (KSP Warszawa).

W klasyfikacji młodzików Paweł Sarna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie do samej mety skutecznie walczył o zwycięstwo ze swoim kolegą ze szkoły, Mateuszem Podsiadło. Ostatnie miejsce na podium zajął natomiast Rafał Suchanek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ponadgimnazjalnych w Rudzie Śląskiej.

Zawody zorganizowała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy w Łazach.

O biegu przeczytasz też w jutrzejszym Dzienniku Zachodnim.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0