Zacięte derby regionu! Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 2:3 [ZDJĘCIA]

Wiktoria Żesławska
Aluron CMC Warta Zawiercie przegrał z Jastrzębskim Węglem 2:3

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Aluron CMC Warta Zawiercie przegrał z Jastrzębskim Węglem 2:3 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. wiktoria zeslawska
W meczu inaugurującym nowy sezon PlusLigi w Zawierciu Aluron CMC Warta przegrał z Jastrzębskim Węgleml 2:3. Derby regionu były bardzo zacięte i rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku dostarczając kibicom siatkówki wielu emocji. Zobaczcie zdjęcia z meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel. Zacięte derby regionu

Późnym niedzielnym wieczorem Jurajscy Rycerze stoczyli w swojej zawierciańskiej twierdzy bój o zwycięstwo w 1. kolejce PlusLigi z drużyną Jastrzębskiego Węgla. Choć hala nie mogła być wypełniona po brzegi, lecz tylko w połowie, ze względów sanitarnych, atmosfera była gorąca.Od pierwszego gwizdka, który zabrzmiał o 20:30 walka pomiędzy dwoma drużynami była zacięta i do wyłonienia zwycięzcy derbowego pojedynku konieczne było rozegranie pięciu setów.

Klub z Zawiercia ma w swoim składzie trzech byłych zawodników Jastrzębia: Mateusza Malinowskiego, Patryka Czarnowskiego oraz Dominika Depowskiego i wydawało się, że ich znajomość rywala może pomóc gospodarzom w odniesieniu zwycięstwa.

- Szykuje się ciężkie spotkanie, jestem przekonany, że po tej grze, którą prezentujemy teraz na treningu i po ostatnim turnieju, będziemy w stanie pokonać drużynę z Jastrzębia.’-mówił na dzień przed meczem Dominik Depowski.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE - JASTRZĘBSKI WĘGIEL

Początek spotkania należał do gości, w szeregach których pierwsze skrzypce grał Jurij Gładyr. To głównie dzięki ukraińskiemu środkowemu jastrzębianie dość pewnie wygrali pierwszą partię meczu w Zawierciu. Nie zniechęciło to jednak gospodarzy do walki, a wiary w siebie dodawał Jurajskim Rycerzom gorący doping kibiców. Swoje zrobili też byli gracze jastrzębian. Depowski, a zwłaszcza Malinowski popisali się kilkoma fantastycznymi akcjami, po których ręce same składały się do oklasków.

Aluron wygrał drugiego seta i poszedł za ciosem. Niemal nie do zatrzymania był w ataku Piotr Orczyk, ale jeszcze większe znaczenie miało to, że zawiercianie poprawili przyjęcie i mogli łatwiej wyprowadzać skuteczne kontrataki. Gospodarze trzecią partię znów wygrali 25:19 i zanosiło się na to, że są w stanie pokonać uchodzący za faworyta zespół z Jastrzębia.

Goście za sprawą bardzo dobrej gry Tomasza Fornala prowadzili w czwartym secie już 21:16, ale ambitnym podopiecznym trenera Igora Kolakovicia udało się doprowadzić do remisu 24:24. Końcówka była bardzo zacięta, ale więcej zimnej krwi zachowali jastrzębianie, a partię zakończył Gładyr.

W Zawierciu o wszystkim zadecydował więc tie-break. W ostatniej partii wyrównana walka trwała do stanu 6:6. Później koncert gry po stronie gości dał Rafał Szymura. Były lider GKS Katowice dobrze odnalazł się w Jastrzębskim Węglu przesądzając w piątym secie o wygranej zespołu Luke'a Reynoldsa. MVP spotkania wybrany został przyjmujący jastrzębian Tomasz Fornal.

Aluron CMC Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 2:3 (21:25, 25:19, 25:19, 25:27, 12:15)