Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka, gdy przebywa poza domem i ubezpiecz je od nieszczęśliwych wypadków

Materiał informacyjny Link4
Wyprawka szkolna to nie tylko przybory oraz podręczniki. Jej niezbędnym elementem jest także ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (w skrócie NNW). Dziecko zyskuje ochronę w razie nieprzewidzianych zdarzeń, a rodzic wsparcie w stresujących chwilach. Nie ma bowiem nic gorszego niż choroba czy wypadek naszej pociechy. Na odpowiednią pomoc możemy liczyć, korzystając z polisy w ramach LINK4MAMA.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie NNW?

Przedszkole, szkoła albo dodatkowe zajęcia w klubie sportowym. Dzieci, zwłaszcza poza czujnym okiem opiekunów, nie zawsze są rozważne. Nawet niewinna zabawa w berka może skończyć się groźną kontuzją. Wtedy potrzebna jest jak najszybsza konsultacja lekarska. Mając w pakiecie DZIECKO nie tylko NNW, ale także świadczenia z zakresu Assistance, nie zostaniemy z problemem sami. Każdy zapobiegliwy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, że taka polisa to dobrze zainwestowane pieniądze.

Nawet jeśli nic złego się nie wydarzy, ubezpieczenie zapewnia nam komfort psychiczny i daje wewnętrzny spokój. To przecież naturalne, że zawsze martwimy się o nasze pociechy, a szczególnie wtedy, kiedy są same poza domem.

Ubezpieczenie dziecka w placówce oświatowej nie jest obowiązkowe. Ale dyrektorzy i wychowawcy namawiają rodziców do ich zawarcia, bo zwykłe ubezpieczenie zdrowotne to wyłącznie dostęp do służby zdrowia. Wiadomo, że może być to niewystarczające w przypadku konieczności korzystania z dodatkowych konsultacji, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego czy nierefundowanych leków, nie mówiąc o odszkodowaniu.

Co obejmuje ubezpieczenie NNW w LINK4?

Wybranie odpowiedniej oferty należy do opiekunów. Ubezpieczenie DZIECKO w ramach LINK4 MAMA ułatwia to zadanie. W ramach polisy NNW nie zostaniemy sami w kryzysowych sytuacjach, bez względu na miejsce, w których się wydarzyły.

Dzięki wykupionemu NNW dziecka LINK4 wypłaci świadczenie w razie nieszczęśliwego wypadku. Co istotne otrzymamy pieniądze, nawet jeśli do zdarzenia dojdzie na zajęciach pozaszkolnych (z wyłączeniem sportów wysokiego ryzyka lub uprawianych zawodowo). Nasza pociecha zyskuje zatem ochronę, jeśli w klubie czy domu kultury ćwiczy karate, akrobatykę, chodzi na zajęcia z tańca. Nawet kiedy przewróci się na rowerze przed domem i dozna urazu - także możemy skorzystać z ochrony oferowanej przez NNW DZIECKO.

Polisa działa nie tylko w przypadku złamań, oparzeń czy wybitego zęba. Ubezpieczenie obejmuje również tak poważne dolegliwości jak wstrząśnienie mózgu, sepsa czy pneumokoki. Dodatkowo możemy liczyć na zwrot kosztów za zakup leków, jeśli nasze dziecko zachoruje na boreliozę po ukąszeniu przez kleszcza.

W przypadku konieczności hospitalizacji, ubezpieczyciel wypłaci 100 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu (maksymalnie do 2000 zł).

Dodatkowe pakiety to większa ochrona

Ubezpieczenie dziecka w ramach LINK4MAMA jest bardzo elastyczne i może być wzbogacone o dodatkowe pakiety.

Jeden z nich – Assistance Zdrowie (Zdrowie Urwisa) - zawiera konsultacje telemedyczne z pediatrą o każdej porze dnia i nocy. W nagłych przypadkach ubezpieczyciel zorganizuje też wizytę u specjalisty i pokryje połowę jej kosztów.

Drugi dodatkowy pakiet - Szybka Pomoc dla Dziecka to koszt zaledwie 30 zł rocznie, a zyskujemy dzięki niemu bardzo praktyczne wsparcie:

  • dostarczenie leków po nagłym wypadku czy zachorowaniu. Jeśli nie możesz wyjść do apteki, przysłany przez firmę opiekun wykupi receptę i pokryje jej koszt do 250 zł,
  • dostarczenie sprzętu rehabilitacyjnego po nagłym wypadku (do 1000 zł),
  • organizację i pokrycie kosztu korepetycji dziecka, gdy jest ono nieobecne w szkole ponad 7 dni (do 600 zł),organizację i pokrycie kosztu łóżka szpitalnego dla rodzica (do 1000 zł).

Ile kosztuje polisa?

Składka za ubezpieczenie dziecka nie jest stała i zależy od wybranego zakresu ochrony. Możemy wybierać spośród trzech ubezpieczeń:NNW, Assistance Zdrowie i Assistance Szybka Pomoc.

Aby wyliczyć dokładny koszt polisy, warto skorzystać z prostego kalkulatora, dostępnego na stronie www.link4mama.pl lub skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym. Ubezpieczenie można wykupić przez internet, a jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, konsultacji czy wsparcia, zadzwoń po prostu pod specjalny numer 604 14 14 14 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00). Wszelkie informacje, w tym limity i wyłączenia odpowiedzialności, znajdziemy w OWU DZIECKO na www.link4mama.pl.

Materiał powstał przy współpracy z Grupą PZU.

Advertisement

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka, gdy przebywa poza domem i ubezpiecz je od nieszczęśliwych wypadków - Strona Zdrowia

Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie