Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zawierciańska policja z wzmożonymi działaniami podczas okresu Wszystkich Świętych. Na co muszą się szykować kierowcy? WIDEO

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
od 16 lat
31 października br. od godzin porannych policjanci rozpoczną działania związane z czasem „Wszystkich Świętych”. W Zawierciu i powiecie zawierciańskim policjanci będą kierować ruchem i bezpieczeństwem w najbardziej newralgicznych miejscach oraz dbać o bezpieczeństwo przy cmentarzach. Nie zabraknie kontroli prędkości, badań trzeźwości i zmian w organizacji ruchu. To także wzmożone działania służby kryminalnej oraz prewencji. ZKM w Zawierciu przygotował bezpłatną linię L, obsługującą zawierciańskie cmentarze. Zobaczcie wideo.

Już jutro – 31 października, od wczesnych godzin rannych rozpoczną się działania związane z okresem „Wszystkich Świętych”, który potrwa do 2 listopada br.

-W tym czasie policjanci będąc ręcznie kierować ruchem na wielu skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych. Działania mundurowych mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg i utrzymać płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. W czasie akcji nie zabraknie też pomiarów prędkości i badań trzeźwości kierowców - mówi podk. Marta Wnuk, oficer prasowy KPP w Zawierciu.

Tymczasowo zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie nekropolii przy ulicy Cmentarnej w Zawierciu.

-W dniach od 31 października do 2 listopada br. ulica Cmentarna stanie się ulicą jednokierunkową i będzie jedynym możliwym dojazdem do cmentarza. Wyjazd zaplanowano ulicami: Smutną i Daszyńskiego. Wjazd na ulicę Smutną z ulicy Paderewskiego będzie niemożliwy. Do cmentarza nie dojedziemy również ulicą Daszyńskiego - mówi podk. Marta Wnuk, oficer prasowy KPP w Zawierciu.

Zasady bezpieczeństwa podczas okresu "Wszystkich Świętych"

Policja przypomina pieszym o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym po zmroku.

-Oczywiście zachęcamy wszystkich do używania odblasków, również w terenie zabudowanym. Apelujemy też do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych - mówi podk. Marta Wnuk, oficer prasowy KPP w Zawierciu.

Policja zachęca kierowców do parkowania swoich pojazdów w miejscach bezpiecznych i przede wszystkim w sposób nieutrudniający ruch. Zaleca się, aby nie parkować w rejonach cmentarzy, gdzie ruch pieszych, jak i pojazdów będzie największy.

Darmowa komunikacja miejska we Wszystkich Świętych w Zawierciu

Warto zastanowić się nad skorzystaniem z komunikacji miejskiej, do czego zachęca zawierciańska policja. ZKM w dniach od 30 X do 1XI uruchomił bezpłatną linię L - rozkład jazdy znajdziecie KLIKNIJ TUTAJ.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto