Zdjęcia kibiców z meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - LUK Lublin. Zawiercie obroniło swoją pozycję. Goście zdobyli tylko jednego seta!

Tomasz Kuczyński
21.01.2023. PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - LUK Lublin.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk
21.01.2023. PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - LUK Lublin. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk Karina Trojok
W sobotę 21.01.2023 r. w meczu 21. kolejki PlusLigi siatkarzy Aluron CMC Warta Zawiercie z LUK-iem Lublin. Zobacz ZDJĘCIA z hali w Zawierciu wypełnionej po brzegi Jurajską Armią kibiców.

Warta od siedmiu ligowych meczów była niepokonana przed swoimi kibicami, którzy w sobotę, jak zwykle, gorąco dopingowali Jurajskich Rycerzy. Wiadomo było, że gospodarzy czeka trudna przeprawa, bo LUK w ostatnich tygodniach jest rewelacją PlusLigi.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - LUK Lublin, 21.01.2023 r.

Remis po dwóch pierwszych setach

W Warcie z powodu urazu kolana nie mógł zagrać libero Santiago Danani. Zastąpił go Bartosz Makoś. Pierwszy set na początku przebiegał na zasadzie punkt za punkt. Wreszcie zawiercianie odskoczyli z 12:11 na 15:11. To nie był koniec emocji bo mimo prowadzenia 19:14 drużyna trenera Michała Winiarskiego miała tylko punkt przewagi - 20:19. Końcówka należała do Warty, a seta zakończył skuteczną zagrywką Uros Kovacević.

Drugi set zaczął się podobnie, jednak to goście zaczęli budować przewagę - 6:8, 7:10, a gdy zablokowany został Dawid Konarski Warta przegrywała już 10:15 (wcześniej było 10:11). Wtedy trener Winiarski wziął czas. Przy stanie 15:20 „Winiar” znów postanowił porozmawiać z zawodnikami. LUK był tak rozpędzony, że wygrał seta 25:18.

Koncert Warty i prowadzenie 2:1

Podrażnieni zawiercianie świetnie zaczęli trzeciego seta. Prowadzili 3:0 i trener gości Dariusz Daszkiewicz poprosił o przerwę. Nie zatrzymał marszu Warty, która prowadziła 4:0, 8:4, 11:6 i 13:8. Dobrze spisywali się Miłosz Zniszczoł, Michał Szalacha i Uros Kovacević. Po bloku Dawida Dulskiego na Wojciechu Włodarczyku było 16:11. Zagrywki Zniszczoła też zrobiły swoje, a wynik mówił sam za siebie - 20:14. W ostatniej akcji wprowadzony na zagrywkę Patryk Łaba zaserwował tak, że piłka wróciła na stronę zawiercian i Dulski dokończył dzieła.

Tavares gnębił zagrywkami, Szalacha został MVP

Jurajscy Rycerze z impetem weszli też w kolejną partię prowadząc 4:1, a następnie 6:2 po asie Miguela Tavaresa. Warta grała jak natchniona, a Tavares gnębił rywali techniczną zagrywką - 18:9! Dziesięć punktów przewagi (21:11) świadczyło o tym, jak gospodarze wybijali LUK-owi siatkówkę z głowy. Goście próbowali jeszcze próbowali poprawić wynik, obronili dwa meczbole, ale polegli przy trzeciej piłce meczowej.

MVP meczu został wybrany Michał Szalacha z Aluronu Warty.

Aluron CMC Warta Zawiercie - LUK Lublin 3:1 (25:21,18:25, 25:19, 25:17)

Aluron Warta: Kwolek, Zniszczoł, Konarski, Tavares, Szalacha, Kovacević, Makoś (libero) oraz Kozłowski, Dulski, Rejno, Łaba

LUK: Nowakowski, Komenda, Wachnik, Romać, Jendryk, Włodarczyk, Watten (libero) oraz Torelli, Malinowski, Jóźwik, Stajer, Hudzik, Gregorowicz (libero)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani