Aluron Virtu Warta Zawiercie - Net Ostrołęka 3:1

Paulina Musialska
Aluron Virtu Warta Zawiercie - Net Ostrołęka 3:1: Dobry start sezonu zanotowali zawodnicy Aluron Virtu Warta Zawiercie. W meczu wyjazdowym pokonali Net Ostrołęka.

W sobotę, 3 października, sezon 2015/2016 zainaugurował Aluron Virtu Warta Zawiercie. Na siatkarzy zawierciańskiego klubu czekało spotkanie wyjazdowe z Net Ostrołęka.

Pierwszy set miał dość wyrównany przebieg i żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalom na większą przewagę. Na pierwszą przerwę techniczną goście schodzili na dwupunktowym prowadzeniu (6:8). Chwilę później zawierciański klub zaczął budować coraz większą przewagę. Ostatecznie set zakończył się wygraną Aluron Virtu Warta Zawiercie, 18:25.

Podobnie rozpoczął się drugi set. Do stanu 10:9 toczyła się bardzo wyrównana walka "punkt za punkt". Chociaż gospodarze zdołali odskoczyć przeciwnikom na trzy "oczka" (13:10), to zawierciański zespół błyskawicznie doprowadził do remisu. Końcówka partii to lepsza gra Net Ostrołęka, która pozwoliła jej na zwycięstwo 25:21.

W trzeciej odsłonie spotkania gospodarze byli w stanie nawiązać walkę z przyjezdnymi jedynie do pierwszej przerwy technicznej. Później zawierciański zespół zaczął szybko budować przewagę, której Net Ostrołęka nie był w stanie odrobić. Trzeci set to przegrana drużyny z Ostrołęki, 19:25.

Czwarty set to dominacja Aluron Virtu Warta Zawiercie. Na pierwszej przerwie technicznej siatkarze z Zawiercia prowadzili 4:8. Na drugiej - 11:16. Świetnymi zagrywkami popisywał się Jarosław Macionczyk, co pozwalało na wyprowadzanie skutecznych ataków. Czwarta partia zakończyła się wygraną zawiercian, 18:25. Tym samym Aluron Virtu Warta Zawiercie mogła cieszyć się z pierwszej w sezonie wygranej. MVP meczu wybrany został Jarosław Macionczyk.

Kolejny mecz Aluron Virtu Warta Zawiercie rozegra już w najbliższą sobotę, 10 października. Rywalem zawiercian zostanie Espadon Szczecin. Początek meczu o godzinie 18. Przypomnijmy, że w sezonie 2015/2016 Aluron Virtu Warta Zawiercie mecze domowe rozgrywać będzie na hali przy ulicy Blanowskiej 40.

Net Ostrołęka - Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3 (18:25, 25:21, 19:25, 18:25)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani