Tomasz Paryś
Łukasz Pado / Podkarpacki ZPN
Polonia Przemyśl po remisie z Legionem straciła matematyczne szanse na utrzymanie w 4. lidze podkarpackiej.

Nawet najstarsi przemyscy kibice mogą mieć problemy z przypomnieniem sobie, kiedy ich drużyna grała w klasie okręgowej. W ostatnich trzech dekadach drużyna z Przemyśla z powodzeniem występowała na poziomach 3. i 4. ligi. W 1998 r. podopieczni trenerów Ryszarda Kogutkiewicza i Wiesława Dronia byli o krok od awansu nawet do drugiej ligi. Ostatnie osiem sezonów na boiskach 4. ligi podkarpackiej zostało przerwanych tegorocznym spadkiem do klasy okręgowej.

W spotkaniu z Legionem Pilzno bramkę "do szatni" strzelił Jan Borysławski, który rozpoczął zawody na ławce rezerwowych, ale wobec kontuzji Jakuba Konowalika jeszcze w pierwszej połowie, trener Paweł Załoga desygnował 16-letniego piłkarza do gry. Odpowiedź miejscowych przyszła kwadrans po przerwie za sprawą trafienia Dominika Kędziora. Po kolejnych pięciu minutach Jakub Szewczyk dał prowadzenie Legionowi. Przemyślanie nie chcieli jednak dać za wygraną i Hrihoryi Zanko (piąty mecz Ukraińca w tym sezonie) w 77. minucie doprowadził do wyrównania. W doliczonym czasie gry czerwoną kartą ukarany został zawodnik gospodarzy Jakub Szewczyk.

Legion Pilzno - Polonia Przemyśl 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Borysławski 43, 1:1 Kędzior 60, 2:1 Szewczyk 65-karny, 2:2 Zanko 77.

Legion: Maniecki - B. Czyjt (75 Jasiak), Tubek, Pęcak, Czyż - Manzo - Kędzior, Buras (82 Nawała), Nytko - Chmura (56 Szewczyk żżcz [90+1]), Barycza. Trener Łukasz Bartkowski.

Polonia: Kuźma - Solarz ż, Konowalik (26 Borysławski ż), Kuźniar, Stankov - K. Janas ż (89 J. Janas), Zanko, Kazek, D. Janas - Błachuciak (68 Pawłowski), Jasiński. Trener Paweł Załoga.

Sędziował: Kochański (Krosno).