Aluron Virtu Warta Zawiercie - Espadon Szczecin 0:3 [ZDJĘCIA]

Paulina Musialska
Aluron Virtu Warta Zawiercie - Espadon Szczecin 0:3: Sobotnie spotkanie nie ułożyło się po myśli zawierciańskich siatkarzy. Ulegli oni rywalom przed własną publicznością.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Espadon Szczecin 0:3

W sobotę, 10 października, Aluron Virtu Warta Zawiercie podjęła na własnym obiekcie Espadon Szczecin. Było to pierwsze spotkanie zawiercian przed własną publicznością w sezonie 2015/2016.

Trener zawierciańskiego klubu doskonale zdawał sobie sprawę z siły przeciwnika.

- Szczecin należy do grona faworytów ligi, jednakże to tylko przedsezonowe opinie, które trzeba potwierdzic na boisku w każdym meczu. Jak widać inauguracja im nie wyszła, ale na pewno będą chcieli to niepowodzenie zrekompensować sobie u nas w Zawierciu - mówił przed sobotnim meczem Dominik Kwapisiewicz.

Kibice, którzy licznie przybyli na halę OSiR II w Zawierciu z pewnością liczyli jednak na zwycięstwo Aluron Virtu Warty Zawiercie.

Niestety od początku meczu Espadon udowadniał, że nie ma zamiaru stracić w Zawierciu punktów. Widoczne to było szczególnie w pierwszym secie, gdzie zawiercianom walkę udało się nawiązać jedynie do pierwszej przerwy technicznej. Później przeciwnicy zaczęli im błyskawicznie odjeżdżać. Dominik Kwapisiewicz szukał poprawy gry w zmianach. Na boisku pojawili się Adam Sobolewski i Mateusz Leszczawski. Zmiany nie przyniosły jednak oczekiwanych rezultatów. Ostatecznie Espadon Szczecin pokonał przeciwników różnicą aż 10 punktów (15:25).

Bardzo podobnie wyglądał drugi set, w którym przyjezdni swoją przewagę budowali od samego początku. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili na czteropunktowym prowadzeniu. Zawiercianie nie mogli zniwelować swoich strat. Drugi set to przegrana Aluron Virtu Warta Zawiercie (21:25).

W trzecim secie gospodarze zerwali się do walki. Chociaż wyszli na dwupunktową przewagę (4:2), to na pierwszą przerwę techniczną na prowadzeniu schodzili przyjezdni (6:8). Bardzo dobrze spisywał się Łukasz Kaczorowski, który sprawiał rywalom problemy swoją zagrywką i był skuteczny w ataku. Szala zwycięstwa przechylała się w trzecim secie raz na jedną, raz na drugą stronę. Szczególnie nerwowa była końcówka trzeciego seta. Niestety, więcej zimnej krwi zachowali w niej siatkarze Espadonu Szczecin, którzy wygrali 27:29. Tym samym goście zwyciężyli w całym meczu 0:3. MVP spotkania został wybrany Bartosz Pietruczuk.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Espadon Szczecin 0:3 (15:25, 21:25, 27:29)