Aluron Warta Zawiercie - TS Volley Rybnik 3:1 [ZDJĘCIA]

DRAPA
Aluron Warta Zawiercie - TS Volley Rybnik 3:1. Podopieczni Alberta Semeniuka oddali inicjatywę przeciwnikom jedynie w trzecim secie. W pozostałych partiach byli praktycznie poza zasięgiem rywali.

Aluron Warta Zawiercie - TS Volley Rybnik 3:1

Zawiercianie nie dali pograć rywalom w pierwszych dwóch setach, wygrywając do 20 i 16, ale w trzeciej odsłonie dominowali gracze z Rybnika, którzy wygrali tę partię do 15.

Odpowiedź zawiercian w czwartej odsłonie była najlepsza z możliwych. Podopieczni Alberta Semeniuka popełnili mniej błędów i po zaciętej końcówce ograli przeciwników 25:23.

MVP spotkania wybrano Bartosza Dzierżanowskiego. Środkowy zawiercian odebrał nagrodę od przewodniczącego Rady Miejskiej w Zawierciu Edmunda Kłóska oraz dyrektora OSiR Zawiercie, a zarazem radnego Sejmiku Wojewódzkiego Witolda Grima.

Komentarze:
Wojciech Kasperski, trener TS Volley Rybnik: Trzeba przyznać chłopakom z Zawiercia, że grali naprawdę bardzo dobrą siatkówkę. Byli mocni szczególnie w zagrywce i w przyjęciu, czyli elementach, które są kluczowe do wygrywania meczów. Z drugiej strony cieszy mnie postawa moich zawodników, ponieważ po dwóch pierwszych przegranych setach nie skończyło się gładko 0:3. Podjęliśmy walkę w trzecim i czwartym secie. Niewiele brakowało, by doprowadzić do tie breaka i nie wiadomo jak to wszystko by się potoczyło.

Bartosz Dzierżanowski, środkowy Aluronu Warty Zawiercie: Z rywalami z Rybnika zawsze rozgrywamy trudne spotkania. Przeciwnicy po dwóch przegranych setach pokazali, że chcą walczyć i wygrać tę grupę. Trochę stanęliśmy w trzecim secie i „siadło” nam przyjęcie. Dobrze, że występowaliśmy u siebie, ponieważ jest dla kogo grać i ważny był doping kibiców. Na szczęście udało się wygrać i gramy dalej.

Albert Semeniuk, trener Aluronu Warty Zawiercie: Wszyscy jesteśmy zadowoleni po tym zwycięstwie. Szczególnie w trzecim secie popełniliśmy jednak wiele błędów i na pewno na treningu porozmawiam z zawodnikami na ten temat.