Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zawiercie. W mieście powstał nowoczesny skatepark. Jest na dawnych terenach KS "Włókniarz". Ma być oddany na wiosnę. ZDJĘCIA

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Powstanie nowego skateparku w Zawierciu to odpowiedź na potrzeby mieszkańców oraz realizacja planu rozbudowy infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w mieście.
Powstanie nowego skateparku w Zawierciu to odpowiedź na potrzeby mieszkańców oraz realizacja planu rozbudowy infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w mieście. Grupa Techramps
ZAWIERCIE. Z początkiem wiosny na terenach po dawnym boisku piłkarskim Klubu Sportowego "Włókniarz", zostanie oddany do użytku nowy skatepark o pow. 600 m2 z wieloma różnorodnymi atrakcjami. Projekt tego miejsca był opracowywany wspólnie z młodymi mieszkańcami miasta, którzy wybrali, jakie urządzenia tam się znajdą. Zobaczcie zdjęcia nowego skateparku w Zawierciu.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

Nowoczesny skatepark powstał już w Zawierciu

Nowa atrakcja w mieście przyciągnie adeptów sportów parkowych oraz osoby szukające nowego hobby. Skatepark jest nie tylko miejscem do uprawiania sportów ekstremalnych, ale także ważnym elementem wpływającym pozytywnie na życie społeczności lokalnej, promując aktywny tryb życia i integrację społeczną.

Nowy skatepark w Zawierciu wyposażony jest w następujące urządzenia:

Roll-in + Quarter pipe + Bank ramp, Jumpbox, Spin, Wall ride, Funbox z grindboxem 3/3 + Poręcz 3/3 + Funbox ze schodami + Poręcz 1/3, Quarter pipe dwa poziomy, Poręcz prosta, Grindbox.

W ramach budowy skateparku powstała droga dojazdowa, miejsca postojowe czy oświetlenie.

-Nasz modułowy skatepark, zlokalizowany na terenie dawnego boiska SK Włókniarz, oferuje nowoczesny kompleks sportowy o powierzchni 600 m² z różnorodnymi przeszkodami, takimi jak Jumpbox, Wall ride, i Funbox z grindboxem, zaprojektowany z myślą o różnorodności użytkowników - mówi Joanna Gęborska z Grupy Techramps.

Zobaczcie zdjęcia nowych urządzeń

Z budowy skateparku cieszą się szczególnie młodzi mieszkańcy Zawiercia.

-Cieszę się z inwestycji budowy skateparku w naszym mieście, ponieważ posłuży ona i zachęci do spędzania aktywnie wolnego czasu mieszkańców w różnym wieku, szczególnie młodych osób. Skatepark to właściwa inicjatywa dająca bezpieczną i rozwijającą przestrzeń dla młodzieży. Mogą oni cieszyć się zajęciami rekreacyjnymi i sportowymi, promując zdrowy styl życia. Skatepark w Zawierciu to idealny sposób na to, aby młode osoby budowały relacje między sobą - mówi Kinga Kazek, młoda mieszkanka Zawiercia.

Powstanie nowego skateparku w Zawierciu to odpowiedź na potrzeby mieszkańców oraz realizacja planu rozbudowy infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w mieście.

- Jako OSiR w Zawierciu wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Wpisuje się w to m.in. budowa nowego skateparku na terenach po starym boisku KS "Włókniarz". Dodatkowo w ostatnim czasie otrzymaliśmy, jako miasto dofinansowanie na budowę zadaszonego boiska przy ul. Wierzbowej, które zimą będzie pełniło funkcję lodowiska. To znacznie wydłuży sezon łyżwiarski w naszym mieście. Warto podkreślić, że cały czas dążymy do tego, by jeszcze bardziej rozbudować bazę sportową w Zawierciu - mówi Grzegorz Przybysz, dyrektor OSiR w Zawierciu.

Wybudowanie skateparku na dawnych terenach KS "Włókniarz" przy ul 11-go Listopada w Zawierciu, jest jednym z etapów transformacji tego miejsca. Docelowo w kolejnych etapach przebudowy tego miejsca, w ramach Programu Sportowa Polska, powstanie tam boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, trybunami zewnętrznymi oraz infrastrukturą techniczną i gastronomiczną. Koszt budowy skateparku to blisko 2 mln złotych.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto