Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dwa obiekty w Zawierciu walczą o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej w województwie śląskim. Trwa głosowanie

OPRAC.:
Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Galeria Stara Łaźnia w Zawierciu przeszła rewitalizacje i walczy o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej w województwie śląskim.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcie w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Galeria Stara Łaźnia w Zawierciu przeszła rewitalizacje i walczy o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej w województwie śląskim. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcie w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Urząd Marszałkowski woj. śląskiego/mat. plebiscytu
Ruszyło głosowanie w ramach kolejnej edycji konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną w województwie śląskim. Wśród zgłoszonych obiektów znajdują się aż dwa z Zawiercia - Galeria Stara Łaźnia oraz Plac Zabaw im. Tadeusza Kościuszki. Czy uda się wygrać głosowanie internautów? Każdy z nas może oddać głos.

Najlepsza Przestrzeń Publiczna w województwie śląskim jest w Zawierciu?

Trwa głosowanie w ramach 21. edycji plebiscytu Najlepsza Przestrzeń Publiczna województwa śląskiego. To internauci decydują, które miejsce skradło ich serca i zasługuje na to ważne wyróżnienie. Wśród zgłoszonych propozycji są także dwie z Zawiercia - Galeria Stara Łaźnia oraz Plac Zabaw im. Tadeusza Kościuszki.

Do tegorocznej 21. edycji konkursu zgłoszono 42 inwestycje, które zlokalizowane są na terenie 30 gmin województwa. Glosowanie jest łatwe i nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy, że klikniemy tutaj lub wejdziemy na stronę: npp.slaskie.pl/vote/npp-edycja-2020. Każdy może wybrać trzy obiekty, które nagradzamy punktami od 3 do 1. Jeśli chcemy, żeby to jedna z zawierciańskich propozycji zdobyła najwięcej punktów to dajemy jej 3 punkty, a 2 i 1 punkt klikamy przy innej inwestycji (np. tej drugiej z Zawiercia i jeszcze innej), która nam się spodobała. Konkurs trwa przez cały sierpień.

Budynek dawnej łaźni TAZ w Zawierciu zlokalizowany jest na skrzyżowaniu ulic Tadeusza Kościuszki i Bohaterów Westerplatte. Wzniesiony został w 1908 r. w stylu neogotyckim. Celem inwestycji było wykonanie wszelkich prac związanych z renowacją i odtworzeniem wszystkich elewacji budynku danej łaźni wraz z konstrukcją dachu, aby docelowo w budynku znajdowały się pomieszczenia galeryjne i muzealne.

Budynek dawnej łaźni stanowi integralny element osiedla robotniczego TAZ w Zawierciu, który jest wpisany do rejestru zabytków. Oprócz sal do ekspozycji i wystaw, dodatkowo swoje miejsce w budynku będą miały m.in. pracownia rzeźby, sala muzyczna, czy pracownia rysunku.

Plac zabaw im. Tadeusza Kościuszki jest położony na terenie parku osiedla robotniczego TAZ, które jest jednym z najcenniejszych zabytków Zawiercia. Zostało zbudowane na przełomie XIX i XX w. jako pierwsze zorganizowane osiedle na terenie miasta o zabudowie wielorodzinnej. Plac zabaw jest bardzo lubianym miejscem przez mieszkańców, a dzieci mogą bawić się tutaj na wielu obiektach. Powstały nowe atrakcje w postaci ścianki wspinaczkowej, skałki bulderingowej, karuzeli, różnego rodzaju gry oraz kilka rodzajów huśtawek. Jest także huśtawka dla osób niepełnosprawnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto