Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

HOOOP SPOORT w Kroczycach. Warsztaty i zawody sportowe dla dzieci przeprowadzili olimpijczycy. Była radość i rywalizacja! [ZDJĘCIA]

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Zdjęcia z wydarzenia w hali sportowej w Kroczycach. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Zdjęcia z wydarzenia w hali sportowej w Kroczycach. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Fundacja Klub Polskiej Lekkiej Atletyki
Fundacja Klub Polskiej Lekkiej Atletyki, zorganizowała w hali sportowej w Kroczycach wyjątkowe warsztaty edukacyjno-sportowe HOOOP SPOORT, które poprowadził Paweł Januszewski, olimpijczyk i mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki oraz Sebastian Chmara, olimpijczyk i złoty medalista halowych mistrzostw świata i Europy w wieloboju. Wydarzenie odbyło się 8 listopada br. i zgromadziło uczniów z pięciu szkół podstawowych z regionu.

Projekt edukacyjno-sportowy HOOOP SPORT

Wiodącym celem projektu jest promocja aktywności ruchowej przy wykorzystaniu form lekkoatletycznych. Uczestnikami są dzieci ze szkół podstawowych klas IV-VI . Wiodącym celem projektu jest promocja aktywności ruchowej przy wykorzystaniu form lekkoatletycznych. Zajęcia odbywają się w halach sportowych lub na innych obiektach sportowych.

- Wyróżnikiem projektu jest aspekt historyczny przybliżający najwybitniejsze postacie lekkiej atletyki oraz prezentacja materiałów z największych światowych imprez lekkoatletycznych. Całość dzieli się na dwie części, edukacyjną i sportową. Fundacja Klub Polskiej Lekkiej Atletyki powstała by wspierać i rozwijać aktywność fizyczną opartą na lekkiej atletyce zwanej królową sportu, najbardziej wszechstronnej dyscyplinie. Dostrzegając rolę ruchu i rywalizacji w kształtowaniu postaw społecznych, zwracamy uwagę na to, iż sport kształtuje pozytywne cechy charakteru i osobowości - komentuje Fundacja Klub Polskiej Lekkoatletyki.

Co się dzieje podczas warsztatów?

Podczas wydarzenia dzieci spotykają się z obecnymi gwiazdami lekkiej atletyki, które podczas warsztatów przedstawiają dzieciom najważniejsze osiągnięcia największych polskich lekkoatletów, jak i własne. Następnie dzieci biorą udział w rywalizacji sportowej. Wszystkie imprezy rozpoczynają się od zapalenia znicza olimpijskiego, w dodatku pochodnią, którą zapalany był znicz podczas Igrzysk w Atenach w 2004 roku!

W wydarzeniu brały udział: Szkoła Podstawowa w Kroczycach, Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Siamoszycach Szkoła Podstawowa w Zedermanie, Szkoła Podstawowa w Pradłach, Szkoła Podstawowa w Kosmolowie.

- Aktywność fizyczna, wiedza, świetna zabawa, rywalizacja fair- play oraz niesamowite emocje towarzyszyły w wydarzeniu - komentuje SP w Siamoszycach.

Miejscem wydarzenia była hala sportowa przy szkole podstawowej w Kroczycach. Szkoła udostępniła obiekt pod projekt HOOOP SPOORT.

- Cała akcja była świetnie zorganizowana. Dzieci wzięły udział prelekcjach, w konkursach i sportowej rywalizacji. Wiodącą konkurencją były sztafety, w której szkoły obecne na warsztatach, mogły rywalizować. Widać było fascynacje, zaciekawienie i skupienie młodych ludzi - komentuje Renata Dobrowolska, dyrektor SP w Kroczycach.

Prezesem Fundacji jest Artur Partyka, trzykrotny olimpijczyk, dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich, trzykrotny medalista Mistrzostw Świata, aktualny rekordzista Polski w skoku wzwyż. Organizator zawodów sportowych, promotor lekkiej atletyki.

Każde dziecko biorące udział w wydarzeniu otrzymało owoc, dyplom, koszulkę oraz pamiątkowy medal. Dla najlepszych szkół wręczono statuetki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto