Krispol Września - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 [ZDJĘCIA]

DRAPA
Paweł Guzik (Aluron Virtu Warta Zawiercie)
Krispol Września - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2: Zawiercianie walczyli z faworyzowanym rywalem, jak równy z równym i niewiele zabrakło, by wygrali wyjazdowe spotkanie z trzecią siłą pierwszej ligi.

Krispol Września - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2

W premierowym secie zawiercianie prowadzili wyrównaną walkę, głównie dzięki Radosławowi Zbierskiemu oraz Łukaszowi Swodczykowi. Ten drugi punktował na tyle regularnie, że to po atakach środkowego zawiercian Aluron Virtu prowadził na drugiej przerwie technicznej 16:15. Po walce punkt za punkt, w decydujących momentach tej partii więcej zimnej krwi zachowali jednak gospodarze i wygrali do 22.

Druga odsłona to prowadzenie zawiercian 6:3, dzięki punktom zdobytym przez Bartosza Dzierżanowskiego. Po atakach Zbierskiego zrobiło się już 8:4 i było widać, że podopieczni duetu Dominik Kwapisiewicz - Krzysztof Makaryk rozkręcają się z minuty na minutę. Spotkanie się wyrównało, ale zawiercianie mieli w swoich szeregach Łukasza Szarka (zastąpił na parkiecie Damiana Zborowskiego) i wygrali 25:23.

O trzecim secie zawiercianie chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Niewiele im wychodziło, a nie pomogły też zmiany. Wystarczy napisać, że gospodarze wygrali tę odsłonę do 11…

Czwarta partia długo była wyrównana, ale przyjezdni wrzucili piąty bieg. Zbierski, Zborowski, Swodczyk i Marcin Kantor rządzili na parkiecie, a zawiercianie wygrali do 22 i o losach meczu decydował piąty set.

Niestety gospodarze szybko odskoczyli na trzy punkty i chociaż dwoił się i troił Zborowski wspomagany przez Kantora i Dzierżanowskiego, to Krispol - po zaciętej walce - wygrał piątego seta 21:19, a cały mecz 3:2.

Drużyna Aluronu Virtu Warty Zawiercie wystąpiła w składzie: Syguła, Zbierski, Janikowski, Dzierżanowski, Zborowski, Swodczyk, Ogórek (libero) oraz Szarek, Szadkowski, Brożyniak i Kantor.

Następny mecz siatkarze z Zawiercia rozegrają dopiero 10 stycznia, kiedy to we własnej hali podejmą Pekpol Ostrołęka.