Łazowianka Łazy pokonała 2:1 Skalniaka Kroczyce [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Patryk Drabek
Derby powiatu zawierciańskiego w sosnowieckiej A-klasie zostały rozstrzygnięte. Łazowianka Łazy podejmowała przed własną publicznością Skalniaka Kroczyce i wygrała 2:1. Zobaczcie galerię zdjęć z tego spotkania.

Mecz tak naprawdę rozpoczął się po 10 minutach, bowiem na początku spotkania obie drużyny miały problemy ze stwarzaniem okazji. Sygnał do ataku dał Dariusz Kusiak, który przedarł się prawą stroną, a jeszcze groźniej było po strzale Adriana Piżucha, z którym nie miał problemów Michał Nowak-Jaworski.

Do trzech razy sztuka… Nie minął jeszcze kwadrans, gdy defensywa Skalniaka zaprezentowała festiwal błędów. Piłkę w polu karnym wyłuskał w końcu Sebastian Woźniak i wyłożył futbolówkę Kusiakowi, który trafił do pustej bramki.

W 18. minucie wyrównać mógł Michał Haładus, ale nie sięgnął głową długiego podania Łukasza Tokarskiego.

Jeszcze przed przerwą z dobrej strony pokazał się Haładus, który zakręcił swoim rywalem i kropnął w kierunku bramki, lecz Marcin Droździk był na posterunku.

Po zmianie stron bohaterem dwóch akcji był Adrian Piżuch. Najpierw posłał piłkę na głowę Piotra Białka (ten uderzył jednak niecelnie - dop. red.), a następnie otrzymał futbolówkę w „16” i przerzucił ją nad Nowakiem-Jaworskim. Futbolówka po drodze do siatki odbiła się jeszcze od słupka, a Łazowianka prowadziła już 2:0.

Wydawało się, że piłkarze Łazowianki kontrolują to spotkanie, tymczasem po sporym zamieszaniu w polu karnym graczy z Łaz, piłka trafiła do Mateusza Kozłowskiego, a ten uderzył w długi róg. Zasłonięty Droździk nie sięgnął futbolówki.

Gospodarze wyglądali na spanikowanych, ale mogli zdobyć kolejną bramkę. Mateusz Świątek przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką.

Gracze Skalniaka wyczuli natomiast szansę na wyrównującą bramkę. Lewą stroną szarpał Kozłowski, ale do siatki trafił Tokarski, który w końcówce zapędził się w pole karne przeciwnika.

Sędzia odgwizdał jednak spalonego, o co spore pretensje miał trener Skalniaka Dawid Gajecki.

Łazowianka Łazy - Skalniak Kroczyce 2:1 (1:0)
Bramki: Kusiak 13, A. Piżuch 55 - Mat. Kozłowski 64.
Łazowianka: Droździk - M. Białek, Jasiewicz (60. Nowak), Ambrozik, P. Białek - A. Piżuch, Woźniak, Sus, Iwiński, Słomkowski (54. Świątek) - Kusiak (80. Mich. Kozłowski).
Skalniak: Nowak-Jaworski - Bilnik, Tokarski, Kolacha, Ziębiński - Gajda (70. Bednarz), Kot, Stachura, Kucharski (46. Miśta), Mat. Kozłowski - Haładus.

Inne wyniki drużyn z powiatu zawierciańskiego:
Liga okręgowa, grupa II Katowice:

Warta Zawiercie - Jastrząb Bielszowice 2:1 (Tomasz Kukułka i Michał Sołtysik dla Warty)