Mecz Aluron CMC Warta Zawiercie kontra Exact Systems Hemarpol Częstochowa! Zobacz zdjęcia kibiców

Tomasz Kuczyński
09.11.2023. PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Tomasz Kawka
SPORT. W czwartek 9 listopada 2023 roku w zaległym meczu 2. kolejki PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała Exact Systems Hemarpol Norwidem Częstochowa 3:0. Zawiercianie pierwszy raz w tym sezonie zdobyli komplet punktów. Zobacz ZDJĘCIA z hali „Jurajskich Rycerzy”.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała Exact Systems Hemarpol Częstochowa

Aluron CMC Warta Zawiercie łączy grę w PlusLidze z rywalizacją w Pucharze CEV. Z tego powodu przełożony został mecz z beniaminkiem z Częstochowy. Drużyna trenera Michała Winiarskiego w trzech meczach zdobyła 3 punkty. Ostatnio zawiercianie zagrali pierwszy raz w tym sezonie w swojej hali i wygrali z GKS-em Katowice 3:2. Natomiast absolutny debiutant w PlusLidze Exact Systems Hemarpol przegrał dwa pierwsze spotkania, ale w poniedziałek sensacyjnie pokonał w Kędzierzynie-Koźlu ZAKSĘ 3:1.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu 2. kolejki PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie - Exact Systems Hemarpol Częstochowa, 9.11.2023 r.

Z drużyną z Częstochowy przyjechał Dawid Dulski, wypożyczony właśnie z Warty. Kibice w Zawierciu serdecznie przywitali swojego zawodnika. "Jurajscy Rycerze" pierwszy raz w tym sezonie wyszli w swoim najsilniejszym składzie, bo wcześniej zmagali się z problemami zdrowotnymi.

Aluron CMC Warta - Exact Systems Hemarpol: Beniaminek walczył, ale gospodarze dwa razy wygrali do 22

Gospodarze zaczęli z wielkim animuszem i m.in. dzięki zagrywkom Karola Butryna prowadzili 6:1 i 11:4. Gdy było 15:10 wydawało się, że zawiercianie spokojnie odhaczą pierwszego seta. Goście opanowali jednak nerwy, zaczęli się przyzwyczajać do specyficznej hali i doszli na dwa punkty (15:13). Przy stanie 20:19 trener Michał Winiarski skorzystał z czasu. Jego podopieczni uciekli na 22:19 i wygrali 25:22.

W drugi set lepiej weszli częstochowianie i prowadzili 4:1 i 6:3. Warta doprowadziła do remisu 7:7, a od 10:10 odskoczyła na 14:10, a później na 17:12. Wtedy czas wziął trener gości Leszek Hudziak i nastąpił zwrot sytuacji. Norwid przede wszystkim za sprawą świetnie serwującego Rafała Sobańskiego wrócił na prowadzenie - 19:18! Trener Winiarski szybko wykorzystał dwa czasy. W końcówce „Jurajscy Rycerze” mieli trzy punkty przewagi (23:20) i ponownie wygrali seta do 22.

Aluron CMC Warta - Exact Systems Hemarpol: Nokaut gości w trzecim secie

Po asie Butryna Warta w trzecim secie prowadziła 5:1. Gospodarze grali na coraz większym luzie i budowali przewagę - 8:3, 12:4, 13:5, 14:6. Trener gości próbował ratować sytuację zmianami, ale zawierciański walec nie chciał się już zatrzymać, a kibice głośno skandowali: „Kto wygra mecz?”. Częstochowianie ambitnie walczyli, próbując jeszcze coś wskórać. Po drugiej stronie siatki mieli jednak szalejącego Butryna, który atakiem z prawej strony zdobył punkt na 17:9. Po zablokowaniu ataku Sobańskiego było już 19:10, a po asie Tavaresa - 20:10. Przy wyniku 24:12 mieliśmy pierwszy meczbol, a goście ugrali jeszcze dwa punkty, aby przegrać do 14.

MVP meczu został Miguel Tavares.

Mecz Aluron CMC Warta Zawiercie kontra Exact Systems Hemarpo...

Aluron CMC Warta Zawiercie - Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:22, 25:22, 25:14)(

Aluron CMC Warta Zawiercie: Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot, Bartosz Kwolek, Miguel Tavares, Miłosz Zniszczoł, Luke Perry (libero) oraz Daniel Gąsior, Michał Kozłowski, Patryk Łaba, Mariusz Schamlewski

Exact Systems Hemarpol Częstochowa: Mateusz Borkowski, Piotr Hain, Damian Kogut, Tomasz Kowalski, Bartosz Schmidt, Rafał Sobański, Sho Takahashi (libero) oraz Aymen Bouguerra, Dawid Dulski, Oskar Espeland, Bartłomiej Janus, Marcin Jaskuła, Byron Keturakis.