Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

MSiT z kwotą blisko 10 mln zł dofinansowania na budowę pięciu zadaszonych boisk wielofunkcyjnych w pow. zawierciańskim. WIDEO

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
od 16 lat
Ministerstwo Sportu i Turystyki, w ramach Programu Olimpia, przyznało pięciu gminom z powiatu zawierciańskiego, dofinansowanie łącznie w kwocie blisko 10 mln złotych na budowę pięciu przyszkolnych zadaszonych boisk wielofunkcyjnych. Najwięcej, bo aż trzy z nich powstanie w gminie Ogrodzieniec, pozostałe dwa kolejno w Zawierciu i Szczekocinach. Koszt budowy jednego takiego obiektu to 4 mln złotych. Jakie są szczegóły tych inwestycji? Przy których placówkach powstaną te obiekty?

MSiT z kwotą blisko 10 mln zł dofinansowania na budowę pięciu zadaszonych boisk wielofunkcyjnych w pow. zawierciańskim

W gminie Ogrodzieniec obiekty powstaną kolejno przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ogrodzieńcu, w Ryczowie oraz Gieble przy Szkole Podstawowej. Boisko wielofunkcyjne będzie miało wymiary pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m i będzie wykonane wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji. Obiekt sportowy ma być wyposażony także w zaplecze szatniowo-sanitarne, instalację grzewczą oraz wirtualną strzelnicę. Obiekt ma stworzyć warunki do całorocznego przeprowadzania zajęć wychowania fizycznego oraz treningów sportowych.

- Myślę, że obiekty sportowe, które powstaną w gminie Ogrodzieniec będą przede wszystkim niezbędne do budowania integracji społecznej. Na pewno są one potrzebne dla młodzieży, która w jakiś sposób może być oddalona od dużych obiektów sportowych i nie może z nich korzystać. Myślę, że obiekty przyczynią się także do budowania sportowej aktywności i postawy wśród dzieci i młodzieży, w miejscach, w których powstaną te obiekty, ale także z pobliskich miejscowości - mówi Maria Milejska, sekretarz Miasta i Gminy Ogrodzieniec oraz radna Powiatu Zawierciańskiego.

Zobaczcie wizualizacje obiektów

W Zawierciu obiekt ten powstanie pod Szkołę Podstawową nr 6 przy ulicy Wierzbowej, a w gminie Szczekociny przy Zespole Szkół w Goleniowach.

- Pozyskaliśmy wspólnie z SP 6 środki na budowę nowego wielofunkcyjnego boiska z zadaszeniem, ale chcielibyśmy, aby w przyszłości powstało tam nowe lodowisko, które znajdzie się także pod dachem. Nad tym projektem obecnie pracujemy - mówi Łukasz Konarski, prezydent miasta Zawiercie.

Celem Programu jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

„Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”. Realizacja inwestycji dofinansowywana jest w kwocie maksymalnej 70% z całości kosztów. W ramach Programu do 2024 roku ma powstać 1000 nowych hal sportowych w Polsce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto