Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowość na Jurze! Przy Okienniku Wielkim powstała nowa zielona strefa. Są drewniane wiaty, ławki, stojaki na rowery... WIDEO

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
od 16 lat
Nowość na Jurze! W Piasecznie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, przy perle tego regionu, jakim jest Okiennik Wielki, powstała nowa zielona strefa wypoczynku. Drewniane altany, ławki, kosze do segregacji śmieci i stojaki na rower mają jeszcze bardziej urozmaicić to miejsce i być odpowiedzią na potrzeby turystów. Zobaczcie wideo i zdjęcia.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

Przy Okienniku Wielkim w Piasecznie powstała nowa strefa zielona

Okiennik jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych ostańców na Jurze, który kojarzy się z gminą Kroczyce. Jest to także jeden z najpiękniejszych punktów widokowych, co przyciąga tam rzesze turystów. U jego podnóża przebiega Szlak Orlich Gniazd.

W ramach zadania "Zagospodarowanie przestrzeni przy skale Okiennik w Piasecznie" powstała tam zielona strefa wypoczynku: altany, ławki, kosze do segregacji śmieci i stojaki rowerowe, co ma jeszcze bardziej urozmaicić te miejsce. Znajdziecie tam również nowe tablice informacyjne o Okienniku, jak i sołectwie Piaseczno.

-Staramy się, aby miejsce to było wyposażone w obiekty małej architektury, które będą służyć odwiedzającym, a jednocześnie sprawią, że teren ten będzie jeszcze bardziej atrakcyjny na wędrówkę i wypoczynek w otoczeniu zieleni. Ławy, stoły, kosze i inne obiekty, które lokalizowane są przy Okienniku, podlegają ścisłym regułom planu zagospodarowania przestrzennego, nie mogą być wykonywane z dowolnych materiałów, mówiąc kolokwialnie „muszą wpisać się w otoczenie”, stąd dużo elementów drewnianych i ekologicznych - mówi Ewa Kaziród-Kula, sekretarz gminy Kroczyce.

Zobaczcie zdjęcia z nowych atrakcji przy Okienniku Wielkim

-Polityka gminy w odniesieniu do tego miejsca nie może być zbyt ekspansywna, aby nie zatracić „zielonego” charakteru tego miejsca. Będziemy utrzymywać „w ryzach” zieleń, oczyszczać teren i utrzymywać nowe obiekty, aby jak najdłużej służyły mieszkańcom i turystom. Jednocześnie apelujemy o dbałość o to miejsce i reagowanie na działania innych mogące uszkadzać lub niszczyć nowe obiekty - mówi Ewa Kaziród-Kula, sekretarz gminy Kroczyce.

Inwestycje wykonano przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach za kwotę ponad 124 tys. złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto