Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ośmiu chętnych na modernizację budynku MOK-u w Zawierciu. Brakuje jednak pieniędzy na wkład własny. WIDEO i ZDJĘCIA

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Ośmiu chętnych zgłosiło się do inwestycji modernizacji budynku MOK im. Adam Mickiewicza w Zawierciu. Od momentu jego powstania, czyli finalnie od 1980 roku, nie przechodził on kapitalnego remontu. Miasto na ten cel pozyskało wcześniej 6 mln złotych dofinansowania z programu rządowego, lecz najtańsza oferta ogłoszona w przetargu, złożona przez TRANS JUL-BUD z Niegowej, to kwota blisko 8 mln zł. Miasto zatem przy wkładzie własnym, blisko 600 tys. zł i dofinansowywaniu z Polskiego Ładu, musi wygospodarować ponad mln złotych, aby zrealizować inwestycję. Co ma być wykonane w ramach modernizacji budynku MOK? Zobaczcie WIDEO i ZDJĘCIA.

Osiem firm chce zmodernizować MOK w Zawierciu. Brakuje jednak środków na wkład własny

Prace modernizacyjne mają być wykonywane m.in. na dachu budynku, z którego cieknie woda i wlewa się na scenę, stopniowo ją niszcząc. Zostanie także wykonana całkowicie nowa elewacja. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa PVC, a także balustrady.

Budynek będzie posiadał nową elewację wentylowaną z płyt włókno-cementowych w kolorze ciemno-szarym, kolorze jasno-szarym oraz w części elewacji z płyt jasno-szarych ze strukturą linearną. Budynek zostanie wyposażony także w instalację fotowoltaiczną o łącznej mocy 49,28 kWp.

Wszystkie prace mają doprowadzić budynek do spełnienia aktualnych wymagań i przywrócić jego świetność.

-Budynek jest już leciwy i pozyskujemy co roku środki na remonty w budynku, a w tym kilka sal zostało ostatnio wyremontowanych, został zakupiony projektor do małej sali kinowej, dzięki czemu mamy większą możliwość prezentacji filmów. Staramy się pozyskiwać te środki, ale na kompleksowy remont z wnętrzem są potrzebne ogromne środki. Po termomodernizacji budynku MOK-u będą duże oszczędności w funkcjonowaniu MOK-u - mówi Łukasz Konarski, prezydent miasta Zawiercie.

Zobaczcie zdjęcia budynku

Kolejno swoje oferty na inwestycję zgłosili: HYDRATEC z Białegostoku na kwotę 12 915 000, 00 zł, DOMBUD z Katowic na kwotę 10 538 470, 76 zł, Berger Bau Polska z Wrocławia na kwotę 9 976 680, 95 zł, Milimex z Siemianowic Śląskich na kwotę 9 945 693,99 zł, CZĘSTOBUD z Częstochowy na kwotę 8, 717 010, 00 zł, COMPKIDO z Domaszowic na kwotę 8 708 749, 63 zł, PRBiUT z Kielc na kwotę 8 637 770, 00 zł, najtańszą ofertę złożył TRANS-JUL-BUD z Niegowej na kwotę 7 818 528, 67 zł.

Jeżeli miasto znajdzie środki na wkład własny i podpiszę umowę z wykonawcą to będzie on miał 370 dni od daty zawarcia umowy na zrealizowanie prac. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że proces ten przeniesie się na nową kadencję władz i rady miejskiej z powodu okrojonego już budżetu i braku wspólnej komunikacji na linii władze, a rada miejska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto