Pierwsza wygrana Viretu! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Paulina Musialska
Pierwsza wygrana Viretu!: Zawierciańscy szczypiorniści okazali się w sobotę wyjątkowo niegościnni. W hali przy ulicy Blanowskiej pokonali Siódemkę Legnica. Jest to pierwsza wygrana Viretu w sezonie 2015/2016.

Viret CMC Zawiercie - MSPR Siódemka Legnica 29:22

W sobotę, 17 października, rozegrana została szósta kolejka I ligi piłki ręcznej mężczyzn. Viret CMC Zawiercie podjął na własnym obiekcie Siódemkę Legnica. Mecz był bardzo ważny dla zawierciańskich szczypiornistów.

Początek meczu nie dawał jednak kibicom powodów do optymizmu. Przez pierwsze cztery minuty gry żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć bramki. Niemoc strzelecką przełamali przyjezdni. Po pierwszej zdobytej bramce, dołożyli na swoje konto kolejne cztery. Niepokojące było jednak to, że Viret CMC Zawiercie w tym czasie nie zdołał zdobyć ani jednej. Trener Mariusz Szczygieł szybko zdecydował się na zmiany i na boisku pojawił się Mateusz Bugaj, z którego zatrzymaniem ogromne problemy mieli rywale. W bramce bardzo dobrze spisywał się natomiast Michał Mentel, który w sobotę zastępował kontuzjowanego Rafała Ratuszniaka. Na efekty solidnej gry w obronie i niezłej skuteczności nie trzeba było długo czekać. Zawiercianie najpierw wyrównali rezultat, a następnie "odskoczyli" przeciwnikom. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:11.

W drugiej połowie spotkania zawiercianie konsekwentnie budowali przewagę. W dalszym ciągu bardzo dobrze spisywali się w obronie. Siódemka miała problemy z blokowaniem rzutów Mateusza Bugaja i Tomasza Fugiela. Drugi z zawodników Viretu był również bezbłędny w wykonywaniu rzutów karnych. Spotkanie zakończyło się wygraną zawierciańskich szczypiornistów, 29:22.

Viret CMC Zawiercie - Siódemka Legnica 29:22 (13:11)