Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia z 28.01.2024 w Zawierciu. Najważniejsze wydarzenia od 21.01 do 27.01.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zawiercia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.01 a 27.01.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Rezydencje jak z bajki w woj. śląskim! Tak mieszkają najbogatsi. Oto 10 NAJDROŻSZYCH domów do kupienia - koszt to nawet 18 mln złotych!”?

Przegląd tygodnia: Zawiercie, 28.01.2024. 21.01 - 27.01.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Rezydencje jak z bajki w woj. śląskim! Tak mieszkają najbogatsi. Oto 10 NAJDROŻSZYCH domów do kupienia - koszt to nawet 18 mln złotych!

To najdroższe domy do kupienia obecnie [styczeń 2024] w woj. śląskim. Część z nich jest zlokalizowana w Beskidach, inne na Śląsku czy w Zagłębiu. Piękne rezydencje, korty tenisowe, wykwintny styl, wielkie ogrody, sauna i basen... - to standard, jednak czasami mamy do czynienia z tradycyjnymi wnętrzami. Jak wygląda obecnie rynek nieruchomości luksusowych w woj. śląskim? Sprawdź oferty w naszej galerii! Każda z prezentowanych rezydencji warta jest minimum ok. 5 mln złotych... a najdroższa blisko20!

📢 Grupa Elemental planuje w Zawierciu inwestycje bateryjne za kilka miliardów złotych. Wygenerowałoby to kilkaset miejsc pracy. WIDEO

Grupa Elemental planuje szeroki rozwój powstałej już w Zawierciu kompleksowej inwestycji przedsiębiorstwa recyklingu metali szlachetnych ze zużytych urządzeń elektrycznych oraz recyklingu baterii litowo-jonowych z pojazdów elektrycznych. W przygotowaniu Grupy Elemental jest projekt o nazwie „Giga projekt bateryjny”. Jego wartość to kilka miliardów złotych. Jego realizacja wygenerowałaby kilkaset miejsc pracy. Na czym polega projekt? W jakiej jest fazie? Zobaczcie WIDEO i ZDJĘCIA.

📢 Tu w woj. śląskim umiera najwięcej osób! Na tragicznej LIŚCIE miast jest m.in. Bytom, Sosnowiec, Chorzów, Częstochowa... Oto RAPORT GUS

Gdzie w woj. śląskim umiera najwięcej ludzi? Główny Urząd Statystyczny co roku publikuje raporty o liczbie urodzeń czy zgonów, z podziałem na poszczególne miasta czy powiaty. W styczniu 2024 światło dzienne ujrzały statystyki za pełny rok 2022. Sprawdzamy, gdzie w naszym regionie na 1000 mieszkańców umarło najwięcej osób. Te dane są dość pesymistyczne...

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.01.2024: 21.01-27.01.2024 Zawiercie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zawierciu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Imprezowiczki z woj. śląskiego - to one rządziły na parkietach w 2023! Zachwycają urodą - ZDJĘCIA część III.

Wyglądały fantastycznie! Publikujemy 3. część galerii, z zebranymi zdjęciami NAJPIĘKNIEJSZYCH pań, które w roku 2023 bawiły się w klubach w woj. śląskim. Zdjęcia pochodzą z dyskotek m.in. w Częstochowie, Katowicach, Bielsku-Białej, Gliwicach, Lublińcu, Rybniku, Siemianowicach...

📢 Zawiercie. Dzięki nowościom w Parku Kościuszki, w mieście zrobiło się baśniowo. Zobacz ZDJĘCIA i WIDEO

W Parku Kościuszki w Zawierciu pojawiły się niezwykłe iluminacje świetle wykonane przez Matyldę Sałajewską, absolwentkę Akadami Sztuk Pięknych w Katowicach. Są one finalizacją projektu „Zaklęte w szkle i metalu – szlakiem zawierciańskich kobiet”. Kilkumetrowe iluminacje świetlne w kształcie baśniowych kwiatów, wykonane z kolorowego szkła oraz wplecione w krajobraz romantycznego parku, mają przypomnieć o tytanicznej i heroicznej pracy oraz o dziedzictwie zawierciańskich kobiet pracujących w hucie szkła w Zawierciu. Czemu artystka zgodziła się na ich realizację? Jak wyglądało tworzenie i montaż? Czy zostaną tam na stałe? Zobaczcie WIDEO i ZDJĘCIA

📢 Grypa szaleje w woj. śląskim! Tysiące ludzi choruje... W których miastach najwięcej? Oto najnowsze dane SANEPIDU

Publikujemy najnowsze dane SANEPIDU! W woj. śląskim choruje na grypę tysiące ludzi! Kilkanaście dni temu w woj. śląskim był już nawet przepadek śmiertelny związany z tą często bagatelizowaną choroba. Gdzie zachorowań w regionie jest najwięcej? Zobacz listę miast. Przypominamy - grypa to choroba wysoko zakaźna. Przebywając w skupiskach ludzkich, przekazujemy wirusa grypy dalej.

📢 Absurdalne sceny w sklepach! Pełzające nastolatki, mysz obok chleba, pan w majtlach... Co jeszcze zaskoczyło klientów? Zobacz

Absurdalne sceny w sklepach! Zwykła wizyta na zakupach - niejednokrotnie potrafi wprawić w osłupienie! Zobacz, na jakie absurdy natrafili internauci w polskich sklepach. Część z nich jest dość zaskakująca!

📢 Mecz Aluron CMC Warta Zawiercie - Asseco Resovia. ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK. Hit PlusLigi dla Jurajskich Rycerzy

SPORT. W czwartek 25 stycznia 2024 roku w meczu 18. kolejki PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie wygrała z Asseco Resovią Rzeszów 3:1. MVP spotkania wybrany został Karol Butryn. Kibice wykupili wszystkie bilety i zobaczyli świetne widowisko. Warta wróciła na pozycję wicelidera tabeli. Zobacz ZDJĘCIA z hitowego spotkania w ekstraklasie siatkarzy.

📢 Zawiercie. Elemental rusza z największym w Europie przedsiębiorstwem recyklingu baterii pojazdów elektrycznych i metali szlachetnych!

Elemental Strategic Metals, z początkiem najbliższych dni, uruchomi na Strefie Aktywności Gospodarczej w Zawierciu, największy w Europie zakład produkujący metale bateryjne i metale z grupy platynowców, pozyskane w wyniku procesu recyklingu. Zakład, jako pierwszy w Europie, będzie zajmować się kompleksowo recyklingiem baterii litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych, a także odzyskiem metali cennych z wyeksploatowanych już baterii z urządzeń elektronicznych. Pracę w przedsiębiorstwie znajdzie blisko 200 osób, a wraz z jego rozwojem, na przestrzeni lat, może ją znaleźć nawet 600 osób. Z ilu ton materiałów przedsiębiorstwo rocznie odzyska metale bateryjne i szlachetne? Co stanowi o innowacyjności zakładu? Co stanowi o bezpieczeństwie dla środowiska jego działalności? Jakie plany rozwoju ma przedsiębiorstwo? Zobaczcie WIDEO i ZDJĘCIA.

📢 Nie wiesz jak się ubierać po 60.? Ta dziennikarka potrafi połączyć elegancję i wygodę. Jej stroje nigdy nie są nudne

Katarzyna Dowbor zachwyca ogromem energii, zaskakuje swoich fanów nowymi projektami zawodowymi, a w mediach społecznościowych dzieli się aktywnymi momentami z życia. Nie tylko wigoru, ale i świetnego wyglądu mogłaby jej pozazdrościć niejedna rówieśniczka. Prezenterka ubiera się zawsze adekwatnie do sytuacji, modnie, a jednocześnie bardzo praktycznie.

📢 Najzabawniejsze MEMY o hanysach, godce i śląskich zwyczajach. Sprawdź, co aż tak rozbawiło internautów! Czy jest zabawnie?

Czy HANYSY potrafią śmiać się z samych siebie? Zobaczcie, jak postrzegają Ślązaków w innych regionach kraju, nie tylko w Sosnowcu. Oto przegląd najzabawniejszych MEMÓW o Górnym Śląsku! Jest coś o godce, zwyczajach, naszych miastach... Kliknij w galerię i sprawdź!

📢 Przed nami XI edycja Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego. Cztery dni warsztatów, inspiracji i spotkań autorskich z najlepszymi. WIDEO

Przed nami XI edycja Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego! Tegoroczna impreza planowana jest w terminie 22-25 lutego 2024. Oficjale otwarcie XI JURAJSKIEGO FESTIWALU FOTOGRAFICZNEGO nastąpi w piątek 23 lutego, będzie to dzień podsumowań, otwarcia wystawy zbiorowej Pleneru pod Orłem oraz wielu atrakcji i spotkań autorskich. Kolejne dni to także dni inspiracji oraz warsztatów jak zawsze pieczołowicie przygotowanych dla uczestników. W tegorocznym 11 JFF uczestniczyć będzie blisko 100 uczestników Warsztatów Fotograficznych. Jakie są szczegóły imprezy? Zobaczcie WIDEO i ZDJĘCIA.

📢 Na brak pracy w PGR-ach nie narzekali. Co z życiem towarzyskim? Tak wyglądała rzeczywistość na wsi kilkadziesiąt lat temu

Były symbolem Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, funkcjonowały przez ponad 40 lat. Tysiące osób i ich rodzin żyło w nich rolniczą rzeczywistością, pracując od rana do nocy. Państwowe Gospodarstwa Rolne przestały istnieć na początku lat 90. Ich historia pozostała jedynie w opowieściach, muzealnych eksponatach i na archiwalnych zdjęciach.

📢 Policjanci z Zawiercia - poznaj ich. Oto dzielnicowi! Sprawdź, który ma przydzielony twoją ulicę, osiedle... Zdjęcia i kontakty

Policjanci z Zawiercia - poznaj ich! Dobrze jest wiedzieć, który dzielnicowy przypisany jest do naszego rejonu. Ta informacja jest bardzo ważna i może okazać się niesłychanie pomocna w kryzysowych chwilach. Nie zwlekaj i już teraz sprawdź wykaz ulic z miasta Zawiercie.

📢 Utrudnienia w kursowaniu pociągów na linii Katowice-Zawiercie

23 stycznia z powodu do awarii sieci część pociągów między Katowicami a Zawierciem będzie jechała skróconą trasą. Jak informują Koleje Śląskie, na odcinku, na którym są utrudnienia, będą honorowane bilety u dwóch innych przewoźników.

📢 Nawet 12 godzin bez prądu! W Śląskiem planowane są wyłączenia. Oto LISTA miejscowości i dokładne terminy

ŚLĄSKIE. To nie jest dobra wiadomość dla tysięcy mieszkańców woj. śląskiego. W dniach od 22 do 26 stycznia 2024 r. będą planowane przerwy w dostawie prądu! Nawet 12 godzin! Tyle wyniesie maksymalna przerwa w dostawie energii w jednej z miejscowości w regionie, w wielu będzie ona wynosić 5-8 godzin. Gdzie dokładnie i kiedy? Publikujemy w galerii szczegółowy wykaz Tauronu dotyczący wyłączeń - miasto, ulica i termin! Czy ty również powinieneś poszukać... świeczek czy latarki w domu? Sprawdź!

📢 Akcja "Bezpieczny pieszy" policji w Zawierciu. Blisko 120 mandatów w dwa dni. Pod nieustanną lupą kierujący i piesi

Podczas dwóch dni, w których były prowadzone działania „Bezpieczny pieszy”, policjanci z zawierciańskiej drogówki ujawnili ponad 140 wykroczeń. Za łamiące przepisy zachowania na drodze zostało ukaranych ponad 80 kierujących i ponad 60 pieszych. Mundurowi nałożyli 115 mandatów. Zastosowali też pouczenia. Do sądu zostaną także skierowane wnioski o ukaranie. Za co konkretnie zostali ukarani kierujący i piesi?

📢 Podczas holowania doprowadził do śmiertelnego wypadku. Wkrótce stanie przed sądem

Wkrótce na ławie oskarżonych zasiądzie 58-letni Dariusz T. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Biała Błotna, w powiecie zawierciańskim podczas holowania. Wtedy to prowadzona przez 58-latka ciężarówka czołowo uderzyła w auto osobowe.

📢 Zderzenie forda z lokomotywą w Zawierciu! Kierująca ukarana mandatem za naruszenie przepisów ruchu drogowego

W Zawierciu kobieta kierująca fordem zderzyła się z lokomotywą na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, znajdującym się przy ulicy Daszyńskiego. Jak informuje policja, kobieta nie zatrzymała się przed znakiem stopu. Została ukarana mandatem za złamanie przepisów ruchu drogowego. Wskutek zdarzenia nikt nie ucierpiał. Policja apeluje o rozwagę na drodze oraz jazdę zgodną z przepisami i stosowanie się do znaków drogowych.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto