MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

SIM Zagłębie buduje blisko 150 nowych i innowacyjnych mieszkań w kilku gminach pow. zawierciańskiego. Trwa krótki nabór. WIDEO i ZDJĘCIA

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Spółka SIM Zagłębie z Sosnowca, w pierwszych etapach inwestycji mieszkaniowych, w kilku gminach powiatu zawierciańskiego, wybuduje łącznie 147 innowacyjnych technologicznie oraz ekologicznie mieszkań. Obecnie trwają już prace budowlane przy pierwszej inwestycji w Ogrodzieńcu, a w Szczekocinach w najbliższych dniach, zostanie wyłoniony inwestor budowlany. Najnowszym partnerem spółki jest Poręba, dla której wkrótce zostanie wykonany projekt budowlany. W Szczekocinach oraz Ogrodzieńcu trwa już nabór na chętnych do zamieszkania, który potrwa do 17 kwietnia br. Ile mieszkań powstanie w poszczególnych gminach? Jakimi innowacjami i wyposażeniem będą wyróżniać się mieszkania? Jak wnioskować o przydzielenie mieszkania z danej gminy? Jaka jest wysokość czynszu? Czy można dojść do własności? Jakie są dalsze plany rozwojowe spółki w powiecie zawierciańskim? Zobaczcie WIDEO i ZDJĘCIA.

SIM Zagłębie buduje blisko 150 nowych i innowacyjnych mieszkań w pow. zawierciańskim

Ogrodzieniec, Szczekociny i Poręba, to te gminy, które otworzyły się na współprace w budownictwie mieszkaniowym wraz ze spółką SIM Zagłębie z Sosnowca. W pierwszych etapach inwestycji w Ogrodzieńcu przy ul. Orzeszkowej powstanie 46 mieszkań, w Szczekocinach przy ulicy Polnej powstanie 26 mieszkań, a w Porębie przy ul. Wojska Polskiego powstanie 29 mieszkań.

- Aktualnie ruszyły prace dla inwestycji w Ogrodzieńcu przy ulicy Orzeszkowej. Jest to inwestycja w technologii modułowej. W połowie kwietnia na placu budowy pojawią pierwsze moduły, pod które inwestor budowlany, od końca grudnia poprzedniego roku, przygotowuje teren. Będzie to ciekawa sytuacja pod względem wizualnym, niczym montaż budynku z dużych klocków Lego - mówi Piotr Czarnojańczyk, prezes SIM Zagłębie.

Zobaczcie wizualizacje budynków

- Dla inwestycji w Szczekocinach jest ogłoszony przetarg, w którym wybierzemy inwestora budowlanego, przetarg zakończy się w najbliższym czasie. Naszym najnowszym partnerem jest Poręba, w której przymierzamy się do realizacji projektu budowalnego. Inwestycja została przyjęta pozytywnie przez mieszkańców i władze, za co serdecznie dziękujemy - mówi Piotr Czarnojańczyk, prezes SIM Zagłębie.

Nowe inwestycje SIM Zagłębie w pow. zawierciańskim

To nie koniec inwestycji spółki w pow. zawierciańskim. W Ogrodzieńcu w drugiej inwestycji przy ul. Słowackiego powstanie jeszcze 46 mieszkań, a w Szczekocinach i w Porębie trwają plany na pozyskanie nowych gruntów, więc nowych mieszkań może powstać więcej.

- Ogrodzieniec II to kwestia tego półrocza. Pod koniec tego miesiąca ma być otrzymana decyzja kredytowa od Banku Gospodarstwa Krajowego, a wtedy będzie możliwa decyzja o ogłoszeniu przetargu na generalnego wykonawcę. Myślę, że w czerwcu-lipcu br. zostanie uruchomiony proces realizacji inwestycji - mówi Piotr Czarnojańczyk, prezes SIM Zagłębie.

Charakterystyka mieszkań w SIM Zagłębie

Mieszkania mają wyróżniać się innowacyjnością, jeżeli chodzi o technologie, włącznie z zasilaniem hybrydowym i wykorzystaniem wszystkich odnawialnych źródeł energii. Inwestycję mają być odpowiedzią z wyprzedzeniem na normujące się nowe prawo europejskie, dotyczące budownictwa mieszkalnego oraz użyteczności publicznej w zakresie efektywności energetycznej oraz zapobieganiu nadmiernej emisji.

-Naszym motto jest budowa nowoczesnych, dostępnych i efektywnie energetycznie mieszkań, udostępnianych jako najem, z możliwością dojścia do własności, Nasze innowacyjne i ekologiczne rozwiązania ograniczą koszty eksploatacje budynków, co przełoży się na niższe koszty oraz rachunków. Zapobiegną także nakładaniu podatków i opłat, które planuje UE dla budownictwa z zatartymi mechanizmami efektywności energetycznej - mówi Piotr Czarnojańczyk, prezes SIM Zagłębie.

Średni metraż mieszkania ma wynosić 50m2. Będą to mieszkania pod tzw. "klucz", praktycznie gotowe do wprowadzenia.

-Każde mieszkanie będzie gotowe do wprowadzenia mebli. Będzie ono już z wygładzonymi i pomalowanymi ścianami, z położonymi panelami na podłodze, z położonymi płytkami w łazience na podłodze i ścianach, wyposażone w wannę lub prysznic, kompakt WC, umywalkę, a w kuchni piekarnik z płytą indukcyjną, zlewozmywak w podstawowej zabudowie - mówi Piotr Czarnojańczyk, prezes SIM Zagłębie.

Ruszyły już nabory w Szczekocinach - TUTAJ znajdziecie szczegóły i Ogrodzieńcu - TUTAJ znajdziecie szczegóły. Potrwają do 17 kwietnia br.

Czynsz i dojście do własności w SIM Zagłębie

Stawki czynszu wahają się granicach 20 do 21 zł za m2, opłaty za zużycie będą rozliczane indywidualne. Po 15 latach istnieje możliwość do dojścia do własności. Stawkę czynszu regulują oddzielne przepisy, poprzez obwieszczenia wojewody co pół roku.

-Stawka czynszu może ewoluować, w zależności od sytuacji do rynku i różnych wskaźników, raz spadnie, raz wzrasta, jest to czynsz regulowany. Najważniejsze jest to, że nie można przekroczyć poziomu narzuconego w przez obwieszczenia - mówi Piotr Czarnojańczyk, prezes SIM Zagłębie.

Dojście do własności po 15 latach polega na początkowej wpłacie partycypacji, która jest waloryzowana i stanowi udział w cenie, którą ma najemca zapłacić przy wykupie. Jest ona zaliczana na poczet ceny wraz z kaucją oraz kredytem, który jest wpłacany co miesiąc w kwocie czynszu. Kwoty partycypacji podane są na stronie internetowej SIM Zagłębie. Jeżeli najemca w międzyczasie zrezygnowałby z najmu mieszkania, zwaloryzowana kwota zostanie mu zwrócona.

Szczegóły informacji o inwestycjach i naborze znajdziecie - kliknij TUTAJ.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto