Skalniak Kroczyce - Milenium Wojkowice 1:2 [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Patryk Drabek
Skalniak Kroczyce - Milenium Wojkowice 1:2: Gospodarze objęli prowadzenie po strzale Mateusza Kucharskiego, ale nie zdobyli nawet punktu. Wyrównał Damian Szyncel, a w 90. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Mateusz Bordel.

Skalniak Kroczyce - Milenium Wojkowice 1:2

Pierwsza połowa spotkania nie była zbyt porywająca, a w polu karnym przyjezdnych najgoręcej było po akcjach Marka Surowca. Najpierw strzał Daniela Bednarza odbił jednak Marcin Bartosik, a chwilę później Tomasz Poddębski wyekspediował futbolówkę sprzed pola bramkowego.

Po drugiej stronie boiska Michał Nowak-Jaworski świetnie interweniował po akcji Marcina Nieslera i Krzysztofa Krzykawskiego, a już w 40. minucie Skalniak powinien przegrywać.

Lewą stroną ruszył Niesler i tuż przed wychodzącym z bramki Nowakiem-Jaworskim dograł w pole karne do Mateusza Bordela. Snajper Milenium nie popisał się jednak w tej sytuacji, a jego uderzenie między nogami zatrzymał Łukasz Pasternak.

Już w ostatniej minucie premierowej odsłony obrońca gospodarzy mocno poturbował w polu karnym Krzysztofa Kotułę. Gwizdek sędziego milczał, a gospodarze reklamowali, że chwilę wcześniej jeden z przeciwników dotknął piłkę ręką.

Po zmianie stron Krzykawski znów sprawdził formę bramkarza Skalniak, który tak niefortunnie interweniował, że coraz bardziej zaczął mu doskwierać uraz, którego nabawił się jeszcze w pierwszej połowie.

Skalniak nie miał na ławce rezerwowego bramkarza i w tej sytuacji między słupkami musiał stanąć piłkarz grający zazwyczaj w polu, a więc Rafał Karwa.

Przez dłuższy czas grał bardzo pewnie, a po drugiej stronie boiska - ku uciesze miejscowych kibiców - efektowną solową akcją i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku popisał się Mateusz Kucharski.

Skalniak prowadził 1:0, ale ostatecznie nie utrzymał korzystnego rezultatu. Wyrównał Damian Szyncel, główkując po centrze Kotuły, a już w ostatniej minucie Bordel trafił do siatki po zagraniu Krzykawskiego.

Goli mogło być więcej, lecz Karwa znakomicie interweniował po główce Szyncela, a następnie zawodnik Milenium ostemplował poprzeczkę bramki gospodarzy.

- Nie mieliśmy rezerwowego bramkarza, ale Rafał wszedł na boisko i wybronił nam kilka sytuacji. Trzeba mu za to podziękować. Milenium było lepszą drużyną i dlatego chcieliśmy utrzymać remis do końca meczu. Niestety nie udało się, ponieważ zabrakło nam trochę szczęścia - podkreślał grający trener Skalniaka, Marek Surowiec.

Skalniak Kroczyce - Milenium Wojkowice 1:2 (0:0)
Bramki: Kucharski 60 - Szyncel 74, Mat. Bordel 90.
Skalniak: Nowak-Jaworski (51. Karwa) - Bilnik, Pasternak, Kot (59. Otczyk), Kowalski, D. Bednarz (75. P. Bednarz), Szczepankiewicz, Surowiec, Kulesza, Żurawski, Stachura (35. Kucharski).

Milenium: Bartosik - Maziarz, Rogala, Poddębski, Szyncel, Krzykawski, Mich. Bordel (20. Kotuła), Czerski, Smoła, Niesler, Mat. Bordel (90+2. Kulaszewicz).

Skalniak Kroczyce - Milenium Wojkowice to jedno z wielu spotkań w powiecie. Sprawdź inne wyniki