Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

SOR w Zawierciu przejdzie kapitalny remont i pozyska nowoczesny sprzęt!

OPRAC.:
Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Zawierciański SOR działa od 2015 r i z roku na rok przyjmuje coraz więcej pacjentów.  W 2022 r. było to ponad 13 tys. osób, w tym prawdopodobnie będzie jeszcze więcej.
Zawierciański SOR działa od 2015 r i z roku na rok przyjmuje coraz więcej pacjentów. W 2022 r. było to ponad 13 tys. osób, w tym prawdopodobnie będzie jeszcze więcej. Szpital Powiatowy w Zawierciu
Szpital Powiatowy w Zawierciu otrzyma ponad 11,7 mln zł z Funduszu Medycznego na realizację projektu, którego celem jest podniesienie jakości i dostępności świadczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Środki zostaną przeznaczone na modernizację i przebudowę pomieszczeń oraz doposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny. Co dokładnie zakłada modernizacja SOR w Zawierciu?

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

SOR w Zawierciu przejdzie modernizację

Modernizacja oddziału zakłada jego przebudowę i adaptację obecnych pomieszczeń. Obejmie zarówno podjazd dla karetek, jak też obszar poczekalni, rejestracji i segregacji medycznej. Utworzone zostaną nowe gabinety diagnostyczno-konsultacyjne, oraz pomieszczenie krótkotrwałej izolacji dla pacjentów z chorobą lub podejrzeniem zachorowania na chorobę zakaźną, które zostanie wyposażone w śluzę umywalkowo-fartuchową. Zmiany architektoniczne poprawią funkcjonalność oddziału i zwiększą bezpieczeństwo zarówno pacjentów jak i personelu.

-Zawierciański SOR działa od 2015 r i z roku na rok przyjmuje coraz więcej pacjentów. W 2022 r. było to ponad 13 tys. osób, w tym prawdopodobnie będzie jeszcze więcej. Dlatego widzimy konieczność dostosowania oddziału tak, aby w bezpiecznych i komfortowych warunkach móc udzielać pomocy zwiększającej się liczbie potrzebujących – mówi starosta zawierciański Gabriel Dors.

SOR w Zawierciu z nowym i nowoczesnym sprzętem

Ponad połowa wnioskowanej kwoty zostanie przeznaczona na zakup nowego sprzętu

- Urządzenia medyczne pracują dzień i noc, więc wymagają regularnej wymiany. Szybki rozwój technologii powoduje także, że efektywność i możliwości obecnie dostępnego na rynku sprzętu są dużo większe niż kilka lat temu. To oznacza, że chcąc zapewnić pacjentom najwyższą jakość leczenia trzeba zaopatrzyć oddział w urządzenia oparte na najnowszych, zaawansowanych technologiach medycznych – tłumaczy dyrektor szpitala Powiatowego w Zawierciu Piotr Zachariasiewicz.

Szpital zakupi m.in. nowy stacjonarny aparat RTG, ramię C służące do obrazowania śródoperacyjnego, kolonoskop i gastroskop, respiratory stacjonarne i transportowe, aparaty EKG i USG, defibrylatory, kardiomonitory, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej i bronchofiberoskop przeznaczony do wziernikowanie dróg oddechowych. Pojawią się też nowe łóżka i wózki transportowe.

Od 2020 r. szpital zmodernizował już dziesięć z czternastu oddziałów, kompleks przyszpitalnych poradni, pracownie, m.in. RTG, TK i rezonansu magnetycznego oraz aptekę szpitalną i centralną sterylizatornię. Oprócz przebudowy SOR-u, w najbliższym czasie planowany jest także gruntowny remont oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto