Viret CMC Zawiercie - MTS Chrzanów 28:29

Paulina Musialska
Viret CMC Zawiercie - MTS Chrzanów 28:29 Paulina Musialska
Viret CMC Zawiercie - MTS Chrzanów 28:29: Piłkarze ręczni z Zawiercia przegrali we własnej hali z rywalami z Chrzanowa. Ostatecznie przyjezdni wygrali 29:28. Zobaczcie zdjęcia.

Chociaż początek sobotniego spotkania to nieznaczna przewaga gospodarzy (2:0), to sytuacja ta nie trwała długo. Cztery bramki z rzędu drużyny z Chrzanowa spowodowały, że Viret musiał gonić wynik spotkania.

Gospodarze kilkakrotnie niwelowali swoje straty do różnicy zaledwie jednego trafienia, aby po chwili pozwolić rywalom na odskoczenie na różnicę kilku bramek. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 11:15.

Po przerwie zawierciańscy szczypiorniści w dalszym ciągu starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 41. minucie Viret CMC Zawiercie na moment doprowadził do wyrównania (18:18).

Chwilę później MTS Chrzanów ponownie odbudował jednak swoją kilkubramkową przewagę (18:21). Dopiero w końcówce meczu zawiercianie zerwali się do walki. Niestety, zabrakło czasu na wyrwanie zwycięstwa z rąk rywali i spotkanie zakończyło się przegraną gospodarzy, 28:29.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Viretu okazał się Tomasz Fugiel, który zdobył w sobotnim spotkaniu dziesięć bramek.

Viret CMC Zawiercie - MTS Chrzanów 28:29 (11:15)
Viret CMC: Kot, Ratuszniak - Kapral 1, I. Zagała 1, S. Zagała 5, Pakulski 1, Fugiel 10, Komalski 4, Biernacki 5, Makaruk 1.
MTS: Dudek, Górkowski, Wiatr - Zajdel 3, Madeja 1, Żydzik 2, Budiosz 4, D. Skoczylas 2, Orlicki, Cupisz 7, Kirsz 4, Skręt 1, Dęsoł, Stroński 5.