Viret CMC Zawiercie - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 33:27

PM
Viret CMC Zawiercie - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 33:27.
Viret CMC Zawiercie - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 33:27. G. Maciąg (Jurassic Photo Team)
Viret CMC Zawiercie - Ostrovia Ostrów Wielkopolski: Tym razem zawiercianie nie pozostawili rywalom cienia szans na zwycięstwo i po raz drugi w rundzie rewanżowej zainkasowali komplet punktów.

Viret CMC Zawiercie dobrze spisywał się od początku spotkania i szybko wypracował sobie kilkupunktową przewagę. Ostrovii ciężko było utrzymać kontakt z rywalem i pierwsza połowa meczu zakończyła się rezultatem 16:13.

Zawierciańscy szczypiorniści świetnie spisywali się przez większą część drugiej połowy gry i przeciwnicy nie mogli znaleźć sposobu na ich zatrzymanie. Zawodnicy Viretu CMC Zawiercie dość często faulowali rywali, przez co kilka razy otrzymywali dwuminutowe kary. Gra w osłabieniu nie przeszkodziła jednak gospodarzom w utrzymaniu bezpiecznego prowadzenia. Zawiercianie pokonali rywali różnicą sześciu trafień.

Po dwudziestu kolejkach Viret CMC Zawiercie zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. Na swoim koncie zgromadził 15 punktów.

Kolejny mecz zawierciańscy szczypiorniści rozegrają na wyjeździe. Ich rywalem będzie KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Viret CMC Zawiercie - KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 33:27 (16:13)
Viret CMC: Kot, Ratuszniak, Zbroiński - Fugiel 8, S. Zagała 7, Makaruk 4, Biernacki 4, Kapral 3, Komalski 3, I. Zagała 2, Bugaj 1, Słodowy 1, Kijowski.