Warta pokonała rezerwy Polonii Bytom [ZDJĘCIA]

Paulina Musialska
Warta pokonała rezerwy Polonii Bytom: Bramki zdobywane przez obrońców zadecydowały o aż tak pewnym zwycięstwie zawiercian. Rezerwy Polonii Bytom, które wspierane były przez czterech zawodników z jej pierwszego zespołu musiały uznać wyższość lidera katowickiej "okręgówki".

Polonia II Bytom to "czerwona latarnia" ligi okręgowej. W sobotnim meczu rezerwy były jednak wspierane przez czterech zawodników z pierwszego zespołu Polonii.

1-0 powinno być już... w pierwszej minucie sobotniego spotkania. Bramką mogła zakończyć się pierwsza akcja meczu. Bartosz Zachara nie zachował jednak zimnej krwi i nie trafił w pustą bramkę.

W 10 minucie spotkania Warta wyszła na prowadzenie. Adrian Marek wykorzystał dobre dośrodkowanie i strzałem głową pokonał Andrzeja Wiśniewskiego. Dwie minuty później szansę na podwyższenie rezultatu miał Michał Mąka, który zdecydował się na uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego. Niestety, jego intencje dobrze wyczuł bramkarz, który obronił strzał.

W 28 minucie spotkania było już 2-0. Tym razem Bartosz Zachara zrehabilitował się za zmarnowaną szansę z pierwszej minuty gry. Napastnik poradził sobie z obrońcami i pewnym strzałem posłał piłkę obok Andrzeja Wiśniewskiego. Dziesięć minut później blisko zdobycia gola był również Patryk Grim, ale futbolówka minęła słupek.

W 41 minucie Warta przeprowadziła kolejną akcję, która mogła zakończyć się zmianą rezultatu. Bartosz Wacławik przejął piłkę i natychmiast zagrał ją do lepiej ustawionego Bartosza Zachary. Niestety, po raz kolejny w meczu na wysokości zadania stanął Andrzej Wiśniewski. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie strzelał Sebastian Radosz. Brakowało mu jednak skuteczności.

W 45 minucie spotkania świetnym wykonaniem rzutu rożnego popisał się Patryk Grim. Piłka trafiła na głowę Kamila Ziai, który swoim strzałem podwyższył prowadzenie Warty.

Po przerwie zawiercianie mieli znacznie mniej okazji bramkowych, niż w pierwszej części gry. Najbliżej zdobycia bramki Warta była w 55 minucie spotkania. Najpierw uderzał Sebastian Radosz, ale bramkarz wybił piłkę na poprzeczkę. Futbolówka odbiła się od niej i trafiła do Bartosza Zachary, który uderzył prosto w słupek.

W 60 minucie spotkania piłkę obok bramki posłał Artur Cholewka. W 80 minucie szansę na zdobycie bramki zmarnował Patryk Grim, który przestrzelił nad poprzeczką.

Mecz zakończył się wygraną Warty, 3:0. Zawiercianie pozostają liderem tabeli katowickiej "okręgówki".