Warta Zawiercie przegrywa w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Sosnowiec [ZDJĘCIA]

TOS
Zakończyła się pucharowa przygoda Warty Zawiercie. Podopieczni trenera Andrzeja Wróblewskiego przegrali w niedzielę w Dąbrowie Górniczej z Tęczą Błędów, która awansowała do dalszego etapu rozgrywek.

Mecz odbył się na sztucznej murawie dąbrowskiego RKS-u.

Tęcza Błędów prowadzenie objęła w 29. minucie za sprawą Damiana Sobieraja. Na kolejne gole trzeba było czekać do drugiej połowy. W 70. minucie na 2:0 podwyższył Piotr Sierczyński, a osiem minut później rozmiary porażki zmniejszył Adrian Leks. Drużyna z Błędowa nie dała już sobie jednak wydrzeć zwycięstwa.

Półfinały Pucharu Polski zostaną rozegrane 9 kwietnia. Na przyszłą sobotę zaplanowano natomiast dwa kolejne ćwierćfinały - Sarmacja Będzin podejmie Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza, a Przemsza Siewierz - RKS Grodziec. Zespół Górnika Piaski wylosował wolny los.

Tęcza Błędów - Warta Zawiercie 2:1
Tęcza: Nawrocki - Załawka, Cieślik, Wiatr, M. Radosz, Sierczyński, Musepa (60. Majchrzak), Mbachu, Pałasz (75. Pruś), Stefański (65. Bijak), Sobieraj (46. Cichoń).
Warta: Cogiel - Kukułka, Kozłowski, Dobrowolski, Białek, Cholewka, Karpiński, Mąka, S. Radosz, Sołtysik, Leks