Warta Zawiercie - Szczakowianka Jaworzno 2:0

red.
Warta Zawiercie - Szczakowianka Jaworzno: Warta Zawiercie kontynuuje przygodę w Pucharze Polski. W trzeciej rundzie pokonała na własnym boisku czwartoligową Szczakowiankę Jaworzno.

W środę, 23 września, rozegrana została trzecia runda Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Warta Zawiercie podjęła w niej na własnym boisku Szczakowiankę Jaworzno.

W pierwszej połowie gry żaden z zespołów nie stwarzał pod bramką rywali większego zagrożenia. Sytuacja zmieniła się jednak w drugiej połowie, kiedy na boisku pojawili się Bartosz Wacławik, Patryk Taraszkowski, Sebastian Radosz oraz Michał Mąka. To właśnie ostatni z nich okazał się bohaterem środowego spotkania.

Jako pierwsi bramkę mogli zdobyć jednak zawodnicy Szczakowianki. Dobrze między słupkami spisywał się jednak Łukasz Cogiel, który obronił strzały Marka Walczaka i Daniela Niedzielskiego.

W 83 minucie spotkania Michał Mąka - po akcji Sebastiana Radosza - zszedł z prawej strony na lewą nogę i wpakował piłkę do siatki. Tym samym wyprowadził Wartę na prowadzenie.

W 89 minucie w polu karnym faulowany był Michał Mąka. Sędzia podyktował rzut karny, do którego wykonania podszedł sam poszkodowany. Michał Mąka bez wahania wykorzystał "jedenastkę" i podwyższył prowadzenie na 2:0.

Warta Zawiercie - Szczakowianka Jaworzno 2:0 (0:0)