Warta Zawiercie - Tęcza Błędów 5:1 [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Patryk Drabek
Warta Zawiercie - Tęcza Błędów 5:1.
Warta Zawiercie - Tęcza Błędów 5:1. P. Drabek
Warta Zawiercie - Tęcza Błędów: Prowadzenie w tym spotkaniu objęli przyjezdni, ale później piłkarze zawierciańskiej Warty nie dali im większych szans. Podopieczni Andrzeja Wróblewskiego zaaplikowali rywalom pięć bramek.

Warta Zawiercie - Tęcza Błędów 5:1

Faworytem tego spotkania była Warta, ale w 10. minucie niespodziewanie prowadzenie objęli piłkarze Tęczy, gdy na listę strzelców wpisał się Progress Musepa. Wcześniej przyjezdni stracili Piotra Sierczyńskiego, którego po jednym ze starć musiała zabrać karetka.

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać, ponieważ już 9 minut później z rzutu rożnego dośrodkował Michał Mąka, a skutecznym strzałem głową popisał się Adrian Marek.

Nie minęło natomiast pół godziny gry, a było już 2:1. Mąka znów asystował, a piłkę do siatki posłał Sebastian Radosz.

Zawiercie.NaszeMiasto.pl: Polub nas na Facebooku

Ten sam zawodnik mógł podwyższyć rezultat po zmianie stron, kiedy po świetnym przejęciu i podaniu Łukasza Kozłowskiego znalazł się sam na sam z Arielem Massalskim. Napastnik Warty minął bramkarza, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z piłkarzy Tęczy.

Co nie udało się Radoszowi, to w świetnym stylu wykonał Damian Sołtysik. Kapitan Warty otrzymał futbolówkę od Adriana Leksa, ze stoickim spokojem minął w polu karnym Daniela Cieślika i Massalskiego, a następnie posłał piłkę do siatki.

Cztery minuty później gola z rzutu karnego zdobył Michał Sołtysik (faulowany był Leks - dop. red.), ale to nic w porównaniu z tym, co kibice zobaczyli już w samej końcówce spotkania.

Po zagraniu Mąki, młodszy z braci Sołtysików uderzył sprzed „16”, a piłka poszybowała w samo okienko i zanim zatrzepotała w siatce, odbiła się jeszcze od słupka. Stadiony świata!

Warta Zawiercie - Tęcza Błędów 5:1 (2:1)
Bramki: Marek 19, Radosz 28, D. Sołtysik 65, M. Sołtysik 69 - karny, 85 - Musepa 10.
Warta: Cogiel - Majchrzak, Marek, Ziaja, Mąka, Leks (77. Cholewka), T. Kukułka (46. Ł. Kozłowski), M. Sołtysik, Bartos (66. Dobrowolski), D. Sołtysik, Radosz.
Tęcza: Massalski - Pałasz (53. Walotek), Wiatr, Cieślik, Radosz, Sierczyński (8. Wędziński), Cichoń, Musepa, Pruś, Bijak, Stefański.