Warta Zawiercie wygrała 4:0 ze Śląskiem Świętochłowice [ZDJĘCIA]

Patryk Drabek
Warta Zawiercie wygrała 4:0 ze Śląskiem Świętochłowice. W pierwszej połowie do siatki trafiali Sebastian Radosz i Michał Sołtysik, a po zmianie stron rezultat ustalił Artur Cholewka, który strzelił dwa gole.

Warta Zawiercie wygrała 4:0 ze Śląskiem Świętochłowice

Warta znakomicie rozpoczęła spotkanie ze Śląskiem Świętochłowice, bowiem już w 5. minucie Sebastian Radosz wykorzystał zamieszanie przed bramką rywali i wpisał się na listę strzelców.

W 17. minucie mogło być już natomiast 2:0, ponieważ lewą flanką przedarł się Patryk Grim i dośrodkował na głowę Damiana Sołtysika. Ofiarna interwencja jednego z obrońców zapobiegła jednak stracie bramki…

Co się odwlecze, to nie uciecze… Kwadrans później z rzutu wolnego zagrywał Dawid Karpiński, a golkiper Śląska zdecydował się na piąstkowanie. Futbolówka spadła jednak pod nogi Michała Sołtysika, a ten posłał ją do siatki.

Podwyższyć rezultat mogli też Grim i D. Sołtysik, ale ostatecznie Warta prowadziła do przerwy 2:0.

Dodajmy, że największym zagrożeniem dla gospodarzy był Daniel Tukaj, który zdobył nawet bramkę, lecz sędzia odgwizdał w tej sytuacji spalonego.

Po zmianie stron próbowali Radosz i Karpiński, ale dopiero wejście na boisko duetu Artur Cholewka - Adrian Leks wprowadziło więcej ożywienia.

W 77. minucie Leks dośrodkowywał z prawej strony, a obrońca przyjezdnych Marcin Kuzia główkował w słupek. Piłkę przejął jednak popularny „Choli”, który ze stoickim spokojem ograł obrońców i posłał futbolówkę do siatki.

Rezultat ustalił Cholewka, który po profesorsku sfinalizował sytuację sam na sam.

Warta Zawiercie - Śląsk Świętochłowice 4:0 (2:0)
Bramki: Radosz 5, M. Sołtysik 32, Cholewka 77, 86.
Warta: Cogiel - Białek, Majchrzak, Ziaja (80. Tokarski), M. Sołtysik, Grim (68. Leks), Kozłowski, Karpiński, Mąka, D. Sołtysik (68. Cholewka), Radosz (80. Szota).

Śląsk: Wójcik - Mołas, Śpiewok, Kuzia, Kubicki, Świerczyna (85. Szynol), Gawenda (62. M. Nowak), Wycisk, D. Nowak, Spiolek (74. Sowiński), Tukaj (79. Pszonak).