Warta Zawiercie wygrała z Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie

DRAPA
Warta Zawiercie wygrała z Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie. Podopieczni Andrzeja Wróblewskiego zwyciężyli 3:0, a do siatki trafiali Artur Cholewka, Sebastian Radosz i Michał Sołtysik.

Już od początku spotkania przejęliśmy inicjatywę, a tych strzelonych bramek, szczególnie w pierwszej połowie, mogło być więcej. Cieszymy się jednak z trzech punktów - podkreślał drugi trener zawierciańskiej Warty, Dawid Gajecki.

Pierwsza bramka padła już w 2. minucie. Rzut wolny wykonywał Michał Mąka, piłkę głową zgrał Adrian Marek, a futbolówka trafiła do Artura Cholewki, który posłał ją w długi róg.

Drugiego gola zdobył Sebastian Radosz, główkując po centrze z rzutu rożnego Dawida Karpińskiego, a rezultat na kwadrans przed końcem meczu ustalił Michał Sołtysik.

To trafienie było ozdobą spotkania, bowiem zawodnik Warty przymierzył z ponad 30 metrów.

Warta wystąpiła w składzie: Cogiel - T. Kukułka (60. Białek), Marek, Ziaja, Mąka, Cholewka (55. Leks), Karpiński, M. Sołtysik, Dobrowolski (65. Majchrzak), D. Sołtysik, Radosz (70. Bartos).