Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zawiercie. Na dawnym boisku KS "Włókniarz" powstanie nowoczesny skatepark. Znamy szczegóły. WIDEO

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
od 16 lat
INWESTYCJE. Na terenach po dawnym boisku piłkarskim Klubu Sportowego "Włókniarz" w Zawierciu powstanie nowy skatepark z wieloma atrakcjami. Miasto właśnie podpisało umowę na tę inwestycję. Projekt tego miejsca był opracowywany wspólnie z młodymi mieszkańcami miasta, którzy wybrali, jakie urządzenia tam się znajdą. Obecny skatepark przy ul. Wierzbowej jest już wysłużony latami, a nowy będzie szczególnie odpowiedzią na potrzeby młodego pokolenia w Zawierciu. Jakie są szczegóły tej inwestycji? Zobaczcie wideo.

Zobacz te zdjęcia - kliknij TUTAJ!

Na dawnym boisku Włókniarza w Zawierciu powstanie nowy skatepark

Budowa skateparku na dawnych terenach KS "Włókniarz" przy ul 11-go Listopada w Zawierciu będzie jednym z etapów transformacji tego miejsca. Docelowo w kolejnych etapach przebudowy tego miejsca ma tam powstać boisko ze sztuczną nawierzchnią, trybunami zewnętrznymi oraz oświetleniem, wraz z infrastrukturą techniczną i gastronomiczną, w ramach Programu Sportowa Polska. Nowy skatepark będzie wyposażony w następujące urządzenia:

  • Roll-in + Quarter pipe + Bank ramp,
  • Jumpbox,
  • Spin,
  • Wall ride,
  • Funbox z grindboxem 3/3 + Poręcz 3/3 + Funbox ze schodami + Poręcz 1/3,
  • Quarter pipe dwa poziomy,
  • Poręcz prosta,
  • Grindbox.

Powstanie nowego skateparku w Zawierciu to odpowiedź na potrzeby mieszkańców oraz realizacja planu rozbudowy infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w mieście.

-Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Wpisuje się w to m.in. budowa nowego skateparku na terenach po starym boisku Włókniarz. Dodatkowo w ostatnim czasie otrzymaliśmy jako miasto dofinansowanie na budowę zadaszonego boiska przy ul. Wierzbowej, które zimą będzie pełniło funkcję lodowiska. To znacznie wydłuży sezon łyżwiarski w naszym mieście. Warto podkreślić, że cały czas dążymy do tego, by jeszcze rozbudować bazę sportową w Zawierciu - mówi Grzegorz Przybysz, dyrektor OSiR w Zawierciu.

Zobaczcie zdjęcia obecnego skateparku i miejsca, w którym powstanie nowy

Z tej inwestycji cieszą się szczególnie młodzi mieszkańcy Zawiercia.

-Cieszę się z podpisania umowy inwestycji budowy skateparku w naszym mieście, ponieważ posłuży ona i zachęci do spędzania aktywnie wolnego czasu mieszkańców w różnym wieku, szczególnie młodych osób. Skatepark to właściwa inicjatywa dająca bezpieczną i rozwijającą przestrzeń dla młodzieży. Mogą oni cieszyć się zajęciami rekreacyjnymi i sportowymi, promując zdrowy styl życia. Skatepark w Zawierciu to idealny sposób na to, aby młode osoby budowały relacje między sobą - mówi Kinga Kazek, młodzieżowa zastępczyni prezydenta.

W ramach budowy skateparku ma także powstać droga dojazdowa do niego, miejsca postojowe czy oświetlenie.
Inwestycję wykona Firma Bako Sport z Dąbrowy Górniczej za kwotę blisko 2 mln złotych. Planowany termin zakończenia to wiosna 2024 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto