Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zawiercie: Te szkoły podstawowe są NAJLEPSZE w mieście. Sprawdź LISTĘ 12 zawierciańskich podstawówek z najlepszymi wynikami! RANKING 2024

NB
W Zawierciu te podstawówki są NAJLEPSZE. Portal WaszaEdukacja.pl, jak co roku, opublikował ranking szkół podstawowych 12 placówek z Zawiercia znalazło się wśród ponad 10 tysięcy podstawówek z całego kraju. Najlepsza zawierciańska szkoła podstawowa znajduje się na 2338 miejscu ogólnokrajowego zestawienia. Zobaczcie, które szkoły w mieście wypadły najlepiej!

Listę 12 najlepszych podstawówek w Zawierciu -SRPAWWDŹ TUTAJ.

Szkoły podstawowe podlegają rejonizacji, ale rodzice i tak co roku chętnie sprawdzają, jak radzi sobie szkoła, do której chodzi lub pójdzie ich dziecko. Jak wygląda sytuacja w Zawierciu?

Oto ranking TOP 12 zawierciańskich szkół:

Prezentowany ranking poratu Wasza Edukacja został stworzony na podstawie wyników z egzaminu ósmoklasisty oraz osiągnięć z olimpiad przedmiotowych organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, których laureaci i finaliści są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu.

Ogólnopolski ranking szkół podstawowych 2024 roku uwzględnia publiczne oraz niepubliczne szkoły podstawowe. Podczas tworzenia rankingu, uwzględnione zostały placówki, w których egzamin ósmoklasisty w 2023 roku zdawało minimum 10 osób. W ogólnopolskim rankingu szkół podstawowych 2024, można było uzyskać maksymalnie 100 punktów.

Zasady rankingu

Ranking został oparty na wynikach egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego. Ponadto brane były pod uwagę wyniki z olimpiad przedmiotowych.
Szkoły uzyskały punkty za udział uczniów w olimpiadach:

  • Olimpiada Matematyczna Juniorów
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów
  • Olimpiada Historyczna Juniorów
  • Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Pod uwagę były brane osoby, które zostały laureatami lub finalistami w danej olimpiadzie. Za każdą olimpiadę, w której reprezentant szkoły brał udział, można było uzyskać 1,6 punktu za ucznia, który osiągnął sukces. Maksymalnie z jednej olimpiady można było uzyskać 6,4 punktów. Za wszystkie olimpiady przedmiotowe można było maksymalnie uzyskać 16 punktów.

Najlepsze szkoły w Polsce

Pierwszą dziesiątkę najlepszych szkół podstawowych w Polsce tworzą trzy szkoły publiczne oraz siedem szkół niepublicznych. Aż siedem z nich znajduje się w stolicy. Trzy pozostałe w Szczecinie, Wrocławiu i Białymstoku. Najlepsza szkoła podstawowa z Katowic znalazła sie na 196 miejscu w kraju.
Pierwsza krajowa trójka wygląda następująco:

  1. Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi Białystok
  2. Szkoła Podstawowa nr 112 Przymierza Rodzin im. św. Jana Pawła II Warszawa
  3. Szkoła Podstawowa nr 81 Fundacji Rodzice Dzieciom Warszawa
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto