GKS Katowice - Aluron Virtu Warta Zawiercie 0:3 FOTO

PM
Marzena Bugała-Azarko
Siatkarze z Zawiercia coraz lepiej radzą sobie w PlusLidze. Po wygranej w Rzeszowie przyszedł czas na wyjazdowy mecz z GKS Katowice. Zawiercianie zanotowali kolejne zwycięstwo.

W sobotę, 25 listopada, na Aluron Virtu Wartę Zawiercie czekało kolejne wyjazdowe spotkanie. Tym razem ich przeciwnikiem został GKS Katowice, którego szkoleniowcem jest Piotr Gruszka.

Zawiercianie narzucili rywalom swój styl gry od początku meczu. W pierwszej partii zdeklasowali swoich rywali i wygrali do 10. W drugim secie mogliśmy oglądać bardzo wyrównaną walkę. Żaden z zespołów nie odpuszczał i walczył o każdą piłkę. Przez długi czas żaden z zespołów nie był w stanie "odjechać" rywalom na więcej niż jeden punkt. Więcej zimnej krwi w końcówce seta zachowali zawiercianie, którzy wygrali 25:23. W trzecim secie Aluron Virtu Warta Zawiercie zanotowała dość pewne zwycięstwo, 25:21.

Tym samym zawiercianie mogli cieszyć się z wygranej w całym meczu 3:0. Było to pierwsze zwycięstwo zawiercian "za trzy punkty". Dzięki niemu Aluron Virtu Warta Zawiercie awansował na trzynaste miejsce w ligowej tabeli.

Kolejnym rywalem Aluron Virtu Warty Zawiercie będzie MKS Będzin. Mecz zostanie rozegrany w sobotę, 2 grudnia, w hali przy ul. Blanowskiej.

GKS Katowice - Aluron Virtu Warta Zawiercie 0:3 (10:25, 23:25, 21:25)